Скандальне рішення облради скасували

    Вдалий та дієвий механізм компенсації пільгового перевезення напрацюють вже найближчим часом.

Він має задовольнити інтереси всіх сторін: пільговиків, перевізників та влади.

Такої згоди дійшли учасники засідання, котре провели в Черкаській обласній адміністрації, — повідомляє перс-служба ОДА.

   Нагадаємо, представники пільгових категорій, зокрема АТОвці, виявили занепокоєння через зміни системи забезпечення пільгового перевезення. Йдеться про те, що механізм передбачає сплату пільговиками повної вартості проїзду, що відшкодовуватимуть в подальшому органи соціального захисту на місцях. 
    — Області необхідно близько 40 млн грн, аби забезпечити хоча б в межах району пільговиків, яких нині налічується більше 120 тисяч, — зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль у ході круглого столу. — Поміж них, окрім АТОвців, й інваліди, діти з малозабезпечених родин, чорнобильці та кілька інших категорій. Всі вони мають право на сто- або п’ятдесятивідсоткове компенсування. Утім враховуючи те, що ці повноваження, в межах децентралізації, передані державою на місця, а наразі фінансування відсутнє, маємо напрацювати такий механізм, який би забезпечив вдалу реалізацію цієї пільгової норми. Та врешті зняти соціальну напругу.

   До речі, ОДА офіційним листом звернулася до керівників районів та міст з проханням донести інформацію до автостанцій про вилучення оголошень щодо введення в дію затвердженого у вересні порядку відшкодування пільгового перевезення. А 20 жовтня, вже після засідання «круглого столу», депутати Черкаської облради скасували власне рішення від 8 вересня, яке обмежувало права пільговиків на безоплатний проїзд. За скасування проголосувало 66 обранців. Депутати домовилися провести обговорення щодо того, як надалі будуть їздити пільгові категорії населення. Своє ж попереднє рішення цього разу назвали поспішним, мовляв, не розібралися.

Наталія ДАВИДЕНКО