Слово до слова — зложиться мова

21 ЛЮТОГО — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

У Шполянському НВК «ЗОШ І—ІІІ ступенів №3-гімназія» шанують рідну мову. Традиційно до Дня української писемності, Міжнародного дня рідної мови проводять виховні години, тематичні уроки, лекції, семінари, клубні години.

— Шановні гості, друзі! Запрошуємо вас до нашої господи — на сіль, хліб, на щире слово, бесіду мудру, свято наше — торжество рідної мови. Українська мова — це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна, барвиста, наче дощова веселка, — такими словами розпочався виховний захід — клубна година «Свято рідної мови» у 2-му класі.

Одягнуті у вишиванки учитель та учні, чудово виготовлені стіннівки, національний віночок, коровай і український рушник... Ці атрибути додали колоритного настрою до свята. Школярі читали вірші, прислів’я, відгадували загадки, змагалися в різних конкурсах, співали пісні, присвячені українській мові. Присутні на заході батьки, вчителі також мали змогу переглянути тематичну презентацію.

На завершення свята вчитель спільно з учнями розділили запашний коровай, виготовлений на Шполянському хлібозаводі, та пригостили всіх присутніх.

Свято заронило у дитячі серця ще одну краплинку любові до рідної мови, до України, до родини, до всього українського народу. Багата і чудова українська мова. Вона, мов кринична вода, яку черпаєш, а їй немає ні кінця, ні краю, а школярі 2-го класу з кожним роком будуть глибше пізнавати її скарби.

Дарія ТВЕРДОХЛІБ, вихователь Шполянського НВК «Загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №3-гімназія».