Слово про колегу

До Миколи Гончара ми завжди їздили вчитися

27 березня у нашого колеги Миколи Гончара, ветерана педагогічної праці з   с. Скотареве — ювілей. Він зустрічатиме своє 80-річчя.

З Миколою Онуфрійовичем Гончаром я знайомий з 1974 року. З великим задоволенням заміняв його уроки у Скотарівській школі, коли він був на курсах перепідготовки. Учні фанатично любили фізкультуру і спорт, були добре підготовленими, особливо з легкої атлетики та ігрових видів спорту. Вихованці Миколи Онуфрійовича завжди займали призові місця як на районних, так і на обласних змаганнях серед учнів шкіл. Дивувалися ми, що школа восьмирічна, учнів небагато, а на змаганнях вона представлена достойно, ще й призові місця виборювала.

Я пригадую давні уже, славні та розмаїті 70 — 80-ті роки. Тоді було інше життя, інші турботи, інші невідкладні проблеми. Одна з них — розвиток фізкультури і спорту. Молодь дуже захоплювалась різними видами і потрібно було дати можливість сповна розгорнутися її невичерпній енергії. Постійні тренування, районні, обласні змагання, щотижневі футбольні матчі. Регулярно проводилися спартакіади між школами району. Щороку у травні — спортивна першість «Олімпійська весна». Узимку ми організовували змагання з лижного спорту. І скотарівські учні були одними з кращих. Уся молодь тоді жила спортом, а в особливій повазі був футбол.

Дуже пожвавилось спортивне життя на Шполянщині після відкриття нового стадіону «Колос». Окрасою спортивних свят на ньому завжди були матчі з ігрових видів спорту: волейболу, баскетболу та футболу.

Пригадую й спортивні змагання серед учителів — членів профспілки , які проходили у Дар’ївському лісі: легкоатлетичний крос, перетягування каната, стрибки з місця у довжину. Сам Микола Онуфрійовия був хорошим спортсменом. Захоплювали його відкриті уроки на районних семінарах. До Миколи Гончара у с. Скотареве ми завжди їздили вчитися.

Микола Онуфрійович — чудовий музикант, нерозлучний із баяном, душа компанії. Веселий, життєрадісний, з нескінченним запасом гумору.

З нагоди 80-річчя ми всі, колеги, учителі фізичної культури, ветерани педагогічної праці бажаємо Миколі Онуфрійовичу віку довгого, здоров’я доброго, радості і бадьорості.

                                            Від імені колег —Микола Струк, колишній директор Шполянської ДЮСШ, інспектор відділу освіти з фізвиховання,

                                                                                                             м.Шпола