Сніг у Шполянській громаді прибирають 35 одиниць техніки

Тривалі снігопади, які прийшли разом із різким похолоданням, не лишили байдужими нікого. Проте поруч із радощами від справжньої зими жителі Шполянської територіальної громади стикнулися із незручностями пересування засніженими дорогами. Як справляються з розчисткою доріг і вулиць «Шполяночці+» розповів перший заступник міського голови Віталій Плетінь.

За словами чиновника, на постійній основі у громаді для прибирання снігу залучено 35 одиниць техніки. Із них 10 – у Шполі, враховуючи два трактори міжшкільного виробничого комбінату. Вони задіяні переважно для прибирання територій садочків та шкіл. У селах ситуацію контролюють старости, які за необхідності залучають на договірній основі власників приватних тракторів або просять допомогти соціальних партнерів. 

Громада також уклала угоду на прибирання снігу з «Лебединською аграрною компанією». Традиційно надають допомогу і постійні партнери громади – ГК «ЛНЗ» та СПОП «Відродження», які власною технікою прогортають дороги та вулиці.

–  Техніка у нас працює постійно. Виїжджають комунальники навіть уночі. Ми намагаємось не тільки забезпечити розчистку вулиць, а й реагуємо на сигнали жителів. Люди нам постійно телефонують, пишуть у соціальних мережах. Звісно, насамперед ми розчищаємо головні вулиці, під’їзди до шкіл, медичних закладів, автобусні маршрути. Поступово доходить черга й до вуличок і провулків, – розповів Віталій Плетінь. При цьому додав: за період снігопадів уже використали майже 70 тон соляно-піщаної суміші.

Однак є і певні труднощі. Зумовлені вони тим, що за короткий час випала річна кількість опадів і оперативно зреагувати на все банально не вистачає технічних ресурсів, пояснює чиновник. До того ж, ускладнюють ситуацію різкі перепади температур, які перетворюють сніг на лід.

Сергій Зубатов