«Союз українок» Шполянщини з новою очільницею

29 червня у Товмачі, напередодні відкриття фестивалю «Товмацький курінь», проходила звітно-виборна конференція Шполянської районної громадської організації «Союз українок». У зв’язку із тим, що в квітні нинішнього року лідера Шполянської ГО «Союз українок» Тетяну Ільченко обрано головою Черкаського відділу організації, вона, прозвітувавши про роботу за період 2006-2018 років, склала свої повноваження. В ході конференції шполянські «союзянки» обрали нову голову Шполянської ГО «СУ» — Наталію Сторчак. Також переобрано склад управи.

— Громадському об’єднанню «Союз українок» України разом із подіями Української революції також у цей період виповнюється 100 років з дня заснування. Тоді жінки  організувалися з метою піднесення їхнього освітнього й економічного рівня, суспільної праці, участі у світовому жіночому русі тощо. «Союз українок» своєю працею виховав новий тип української громадянки, а тим самим зміцнив і поглибив українську свідомість й український стан посідання, — розповідає Наталія Віталіївна. — Тому ми вирішили наше зібрання провести саме в Товмачі, де нині вшановуються герої, котрі боролися за незалежну Україну 100 років тому. Після того, як більшовицька окупація запанувала на нашій землі, «союзянки» діяли підпільно, часто їх філії знаходилися за кордоном. Але зі здобуттям незалежності України організація знову відновила свій потенціал і продовжує його зміцнювати на теренах всієї держави, а також за кордоном.

У подальшому шполянські громадські активістки планують здійснювати діяльність в частині захисту прав дітей і жінок, українських родин, пропагування національних цінностей, висвітлення української історії, реалізації сучасних проектів на благо розвитку громад тощо. 

Лариса БАЧИНСЬКА