Справу зроблено – у Лебедині вирішили задавнену проблему

Довгоочікувана подія відбулась 4 липня в селі Лебедин. У двох навчальних закладах запрацювали додаткові дитячі групи, куди батьки тепер можуть водити діток дошкільного віку. Проблема відсутності в селі дитячого садочка давно турбувала лебединців, особливо молодих мам, в яких не було змоги вийти з декрету через відсутність можливостей залишити з кимось дитину.

Нестача додаткових груп для малят від 3-х років спричинила незручності чи не в кожній родині Лебедина, де є малюки. Молоді батьки не мали змоги вчасно здавати дітей у садочок і працевлаштовуватись. Неодноразово звертались із цим питанням до сільської ради. А вирішило проблему приєднання до Шполянської ОТГ.

– Батьки дійсно неодноразово звертались із проханням вирішити питання з нестачею місць в НВК, – розповідає староста села Олексій Рудас. – Вирішити питання дало об’єднання зі Шполянською ОТГ. Для комфортних умов підростаючого покоління, на три школи вклали чималі кошти. І взагалі відколи наше село приєдналось до ОТГ, ми відчули зміни на краще у багатьох сферах життєдіяльності.

Відтак, після відкриття груп, навчально-виховний комплекс сільської школи № 2 додатково прийняв 20 дітей,  НВК № 3 – 12 дошкільнят. А у ЗОШ № 1 – зроблено ремонт вже існуючих групових приміщень. Наразі в селі повністю закрито потребу в кількості місць.

Директор школи № 3 Сергій Осаула розповідає, що на базі школи тепер діє дві групи – старша для діток 4,5 – 5 років, та молодша з віковою категорією 3 – 4,5 роки. Групи працюватимуть повний робочий день, до 5-ої години.

– Гарною ідеєю було створити додаткові групи для трирічок. Тепер малята знаходяться в колективі та комфортних умовах, а мами після декрету можуть вийти на роботу. Сьогодні дітки прийшли з мамами, адже у них адаптаційний період, їх потрібно ознайомити із іншими. Протягом тижня діятиме така стратегія: усі дітки приходять не одразу, а по групках близько 6 осіб щодня. Так їм буде простіше звикати до нових облич, – коментує Лідія Осаула, директор Лебединської школи №2.

Не менше задоволені і батьки малечі, яка тепер виховуватиметься в колективі з однолітками, а батьки зможуть спокійно ходити на роботу.

– Ми задоволені, що відкрився садочок для меншої групки, адже діток не було куди дівати. Декрет скінчився, на роботу потрібно виходити, а з дитиною сидіти нікому. До того ж так дітки звикатимуть до колективу, будуть комунікабельними. Це тільки сприятиме гарному розвитку дитини, — коментує мама Надія Майстренко.

На урочисте відкриття дошкільних груп завітав перший заступник міського голови Олександр Кузуб та спеціаліст відділу освіти Оксана Різник. Представники міської влади вручили подарунки малятам і побажали затишку і тепла у «другій» домівці.

На капітальний і косметичні ремонти дошкільних групових приміщень трьох шкіл депутатський корпус Шполянської ОТГ виділив майже 880 тис. грн. Крім того, у дошкільні групи придбано нові меблі, покривала, матраци, чохли на матраци, постільну білизну, встановлено нову сантехніку, забезпечено санвузли та кухню теплою водою тощо. Проведено утеплення фасаду дошкільного приміщення сільської ЗОШ № 3, частково утеплення фасаду біля дошкільних груп ЗОШ № 1.