Спрощенцям про зміни у 2017 році

       ГУ ДФС у Черкаській області у зв’язку з набранням чинності з 1 січня Законами України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» та від 06.12.2016 №1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» інформує про зміни щодо справляння єдиного податку.

       Спрощену систему на 2017 рік збережено. Кількість груп не змінилась – їх чотири, обсяги для кожної групи залишились незмінними.

      

Зміни щодо ставок оподаткування

       З 1 січня 2017 року ставка єдиного податку для першої групи встановлюється у відсотках до прожиткового мінімуму. Для другої (як і раніше) – у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, третьої групи – у відсотках до доходу.

        Максимальний розмір єдиного податку для платників першої групи становить 160 грн. за місяць (10% прожиткового мінімуму встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року) – у 2016 році 137,80 грн.

        Водночас з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону №1791-VIII, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

       Максимальний розмір єдиного податку для платників другої групи становить 640 грн. за місяць (20% мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року) – у 2016 році 275,60 грн.

        Ставки єдиного податку для третьої групи (на рівні минулого року): 3% доходу - у разі сплати податку на додану вартість; 5% доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

     

        Завершуючи про ставки єдиного податку: збільшено ставки податку для четвертої групи залежно від категорії (типу) земельДля платників єдиного податку четвертої групи збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду:

- з 0,81 до 0,95% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ;

- із 0,49 до 0,57% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

 - із 0,49 до 0,57% для багаторічних насаджень;

- із 0,16 до 0,19% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

- з 5,4 до 6,33% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

      Установлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) для цілей оподаткування єдиним податком четвертої групи, застосовується із значенням 100 відсотків.

 

Зміни щодо визначення кількості працівників для платників

єдиного податку другої групи

 

      З 1 січня 2017 року при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою не враховуються працівники, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період (до цього часу не враховувались лише наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку).

 

Зміни щодо застосування РРО

 

       Підприємці – платників єдиного податку першої – третьої груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.        Законом №1791-VIII внесено відповідні зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України. 

        Термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»  вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів».

       Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.

        За повідомленням Міністерства фінансів України на офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/minfin.gov.ua/?fref=ts 29.12.2016,  Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) буде затверджений у 1 кварталі ц.р. і з 1 січня до вказаного часу штрафні санкції застосовуватися не будуть. Також у повідомленні наголошується, що Перелік з метою застосування РРО повинен бути окремим і не пов’язаний зі схожим Переліком з метою гарантійного ремонту (постанова КМУ від 11 квітня 2002 р. № 506).

 

Зміни щодо справляння єдиного внеску

 

     ФОП звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта статті 4 Закону №2464 у редакції Закону №1774-VІІІ).  

      Розмір мінімального страхового внеску становить у 2017 році 704 грн. на місяць (у січні – квітні 2016 року місячний внесок становив 303,16 грн., у травні – листопаді – 319 грн., у грудні – 352 грн.).

     Виключення – для платників єдиного податку першої групи. З 1 січня фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн. на місяць) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску (абзац другий пункту 3 частини першої статті 7 Закону № 2464 у редакції Закону №1774-VІІІ).

      Отже, платники єдиного податку першої групи сплачують у 2017 році:

- єдиний податок, максимальний розмір якого становить 160 грн. на місяць (а до прийняття органами місцевого самоврядування відповідних рішень сплачують податок за чинними з коефіцієнтом 0,5);

-  єдиний внесок в сумі не менше 352 грн. на місяць з зарахуванням страхового  стажу  пропорційно сплаченому єдиному внеску (за виключенням пенсіонерів за віком або інвалідів) та застосовують РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (якщо такі товари включені до Переліку, який буде встановлений Кабінетом Міністрів України).

       Платники єдиного податку другої групи сплачують у 2017 році:

-  єдиний податок, максимальний розмір якого становить 640 грн. на місяць;

-  єдиний внесок в сумі не менше 704 грн. на місяць (за виключенням пенсіонерів за віком або інвалідів) та застосовують РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (якщо такі товари включені до Переліку, який буде встановлений Кабінетом Міністрів України).

      ГУ ДФС у Черкаській області підготувало для платників серію спеціальних відео оглядів податкових змін – 2017. Рекомендуємо переглянути короткий огляд чотирьох законів, якими внесені зміни до податкового законодавства та огляд змін і звітності з акцизного податку на каналі проекту «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw

     Додаткові питання ставте у коментарях до відео або за адресою help_payer@ukr.net  Крім того пропонуємо використовувати при підрахунках  таблички мінімумів – 2017: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/280709.html  

      

ГУ ДФС у Черкаській області