Ставлення до тварин як перевірка на європейськість

Нещодавно в Миколаєві сталася подія, яка шокувала не лише зоозахисників, а й усіх небайдужих громадян. За рішенням міської ради за одну ніч на комунальному підприємстві знищили півтори сотні собак. І подібний випадок не поодинокий.

Час від часу з різних куточків України надходить інформація про масове вбивство безпритульних тварин. Варто лише згадати події в Кропивницькому, Кривому Розі й інших містах. Тварин труять, відстрілюють. Розгул догхантерства в країні не спиняє навіть кримінальна відповідальність. За статтею 299 Кримінального кодексу України за жорстоке поводження з тваринами передбачене обмеження волі від шести місяців і аж до восьми років.

Знищення безпритульних тварин – це ознака дикунства і відсутності будь-якої культури. А ще вбивцям, переконані зоозахисники, руки розв’язує бездіяльність місцевої влади. Адже там, де владці безпосередньо прагнуть займатися проблемою безпритульних тварин гуманно, подібні події – рідкість. Візьмемо для прикладу Канів. Там нещодавно представники благодійного фонду «Чотири лапи» провели чергову акцію з вакцинації і стерилізації бездомних тварин. Це вже не перший такий захід благодійників у цьому місті. Минулого разу тут вакцинували проти сказу і стерилізували 120 безпритульних тварин. А нещодавно у приміщенні комунального підприємства «Місто» представники фонду працювали п’ять днів. Вони стерилізували приблизно півсотні чотирилапих безхатченків.

Та, на жаль, подібні акції проводять не скрізь. Адже сам факт їх організації напряму залежить від позиції місцевої влади.

Саме це й стало основною темою акцій протесту проти жорстокого поводження з тваринами, які відбулися у 16 великих містах України. Не стали винятком і Черкаси. Там зоозахисники разом зі своїми чотирилапими улюбленцями зібралися на Соборній площі, аби у межах Всеукраїнської акції «Україна – не живодерня» стати на захист безпритульних тварин.

«Справи про догхантерів у нас не розслідують. Програми гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин масово не впроваджують. Влада своєю бездіяльністю показує, що їй плювати», – впевнена представниця Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» Оксана Савіцька.

Акція під лозунгом «Не дієте – значить убиваєте!» була, за словами організаторів, спрямована на те, щоб в нашій області нарешті почала діяти програма захисту тварин.

«Україна – європейська держава, яку поважають інвестори й партнери. Ми – цивілізована країна, а не кривава живодерня», – переконані учасники акції. І дійсно, свою європейськість ми повинні доводити не лише розвитком економіки, знанням європейських мов тощо. У Європі ставлення до найменш захищених є мірилом цивілізованості суспільства. Сьогодні такими в українському суспільстві є тварини. І за ставленням до них Європа оцінює свою і нашу людяність. Лише визнання за іншим права на гідне життя і робить людину людиною, у цьому сенс моральності й гуманізму.

Коментуючи ситуацію із чотирилапими на своїй сторінці у Facebook, керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова зазначила, що ображати тварин може тільки слабкодух. Але вона переконана, що українці не лише сильна духом, але і надзвичайно добра нація.

«Питання притулків для тварин треба вирішувати гуртом, адже до нього мають долучатись не лише звичайні люди, а й влада та соціально відповідальний бізнес. Тільки спільними зусиллями дійсно можна прибрати з вулиць безпритульних собак та котів, створивши для них відповідні умови. За кордоном є хорошою практикою та проявом сердечності брати в домашні улюбленці саме тварину з притулку. Тож і нам варто переймати їхній досвід», – написала Ірина Ванникова.

Будь-яка держава, що прагне вважати себе європейською, не може ігнорувати ці стандарти і зобов’язана втілювати їх у життя. У своє особисте, у суспільне, бо без них ми не лише не зможемо носити звання «європейці», а й статус «цивілізованого народу».

ПОСТ:

Україна – це дійсно європейська держава, однак дуже прикро чути що у нас і досі можна стикнутись із жорстокістю до братів наших менших. Кажуть, що ображати тварин може тільки слабкодух, але я переконана, що ми, українці, не лише сильна духом, але і надзвичайно добра нація. Питання притулків для тварин треба вирішувати гуртом, адже до нього мають долучатись не лише звичайні люди, а й влада та соціально відповідальний бізнес. Тільки спільними зусиллями дійсно можна прибрати з вулиць безпритульних собак та котів, створивши для них відповідні умови. За кордоном є хорошою практикою та проявом сердечності брати в домашні улюбленці саме тварину з притулку. Тож і нам варто переймати їхній досвід.