Стосовно порядку державної реєстрації права власності

Звертаємо увагу жителів району, що Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» доповнено статтею 42, яка визначає особливості державної реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (зокрема, права оренди), право власності на які виникло та оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року.

Частиною першою зазначеної статті Закону дозволено одночасність державної реєстрації похідного речового права та права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яке оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року.

Так, з метою державної реєстрації похідного від права власності речового права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення заявник подає одну заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права). У зв’язку з поданням однієї заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права) заявник сплачує лише за послуги з державної реєстрації іншого речового права. За результатами проведення такої державної реєстрації прав на земельні ділянки формується витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права.

Варто знати, що положення статті 42 Закону не стосується порядку державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельні ділянки, які сформовані із земель державної чи комунальної власності, з одночасною державною реєстрацією похідного від права власності речового права на таку земельну ділянку, оскільки особливості її проведення у цьому випадку врегульовані статтею 41 Закону.

Тетяна ЧЕПУР, начальник реєстраційної служби районного управління юстиції.

 

Послуги, які можна отримати онлайн (new.minjust.gov.ua):
• Реєстрація бізнесу (за модельним статутом);
• Довідка, виписка, витяг про компанію, в тому числі для надання державним органам, банкам, контрагентам, а також для участі у державних закупівлях тощо;
• Інформація про нерухомість: свідоцтво про право власності, витяг про державну реєстрацію, рішення про зупинення розгляду заяви/відмову у реєстрації прав.