Сума невикористаної субсидії переходить на наступний місяць

ВИ ПРОСИЛИ РОЗ’ЯСНИТИ

Із початком нового опалювального сезону шполяни, які користуються індивідуальним газовим опаленням, одержали рахунки за споживання газу.

агатьом, особливо людям літнього віку, були незрозумілими цифри, які стояли там.

ож читачі нашої газети почали телефонувати до редакції з проханням дати роз’яснення фахівців щодо інформації в рахунках — за що насправді їм треба платити, запитували, чи враховується невикористана сума субсидії з попередніх місяців, попереднього опалювального сезону тощо.

Щоб отримати відповіді на ці запитання «Шполяночка+» звернулася до заступника начальника управління соціального захисту населення Шполянської райдержадміністрації Олени ФАРШТЕЙН, яка й надала такі роз’яснення:

— У грудні споживачам надійшли квитанції нового зразка, де була вказана сума оплати за використаний природний газ без врахування переплат, які були на рахунках станом на 1 листопада.

Невикористані за минулий опалювальний сезон нараховані суми субсидії були повернуті до державного бюджету ще у вересні 2016 року.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг визначається як різниця між вартістю плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного платежу сім’ї та щомісячно перераховується на рахунки організацій — надавачів послуг.

Відповідно до п. 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

При цьому сума субсидії, яку управлінням соціального захисту населення було переказано на рахунки організацій — надавачів житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Тобто сума невикористаної субсидії переходить на наступний місяць.

З приводу інформації, яка відображена в рахунках на оплату природного газу рекомендуємо звертатися за роз’ясненнями до управління експлуатації газового господарства.
А всі роз’яснення, пов’язані із нарахуванням житлової субсидії, надає управління соціального захисту населення райдержадміністрації.