СВЯТІ МІСЦЯ В УКРАЇНІ, ЯКІ ОБОВ’ЯЗКОВО ВАРТО ВІДВІДАТИ

У кожної людини в житті може наста­ти момент, коли хочеться втекти дале­ко-далеко. Від людей, від проблем, від надокучливого шуму. Усамітнитися та подумати про речі, далекі від побуту, на­солодитися спокоєм, в тиші помолитися, розповісти про свої біди та попросити про допомогу.

В усьому світі є місця з такою пози­тивною енергетикою, ніби сам Господь торкнувся їх своєю рукою. Туди хочеть­ся повертатися знову і знову. Не треба далеко їхати, адже наша земля обда­рована величезною кількістю святинь — це неймовірної краси храми, церкви та монастирі з чудотворними іконами, цілющі святі джерела.

Серед таких — Терпіннівські дже­рела в Мелітопольському районі Запорізької області з надзвичайно приємною на смак водою.

Дивовижний факт: вода з них не псується через присутність в ній іонів срібла; за складом вона нагадує «во­дохресну» воду. Результати експер­тизи показали в одних джерелах хлоридно-кальцієву воду (подібну до джерела «Нарзан»), в інших — сульфатно-натрієву (подібну до джерела «Єсентуки-20»).

Вода з джерела Божої Матері зцілює психічні захворювання, вода з джерела святого Пантелеймона здатна лікувати печінку, нирки та органи травлення, вода з джерела Миколи Угодника призупиняє розвиток хвороб та зцілює хвороби кісток.

Іосафатова долина в селі Голиченці (Шаргородський район Вінницької області).

У 1923 році влітку, під час жнив, па­стухам явилася Божа Матір і повеліла: «Христа славте, хрести ставте!». Сла­ва про чудо розповсюдилася миттєво. У цей же день хрести встановили жителі всіх сусідніх селищ. До осені вся Іосафатова долина вже була всіяна хрестами. Люди несли їх звідусіль — з Кубані та Одеси, Придністров'я і Донба­су. За короткий час в долині було вста­новлено понад 17000 хрестів, а саме місце відвідало понад півтора мільйона вірян. Звичайно ж, радянська влада не могла допустити такого та перешкоджа­ла цьому різними способами. Процесії паломників зупиняли, відбирали хре­сти, розпилювали їх на дрова, демон­стративно спалювали. Пам'ять про чудо стерли з лиця землі.Так було до серпня 2006 року, коли тисячі людей з хреста­ми та хоругвами повернулися в долину. З тих пір відновлена традиція Хресних ходів у Іосафатову долину, встановле­но кілька тисяч хрестів, а цілюща вода з джерела допомагає багатьом людям зцілитися від хвороб.