Талановиті шполянки відкрили виставку унікальних ляльок

У четвер, 21 березня, у Міжнародний день лялькаря, в Шполі відкрилась виставка “Лялькова історія своїми руками”. Охочі побачити творчість талановитих шполянок  можуть у міській бібліотеці, зараз читальна зала прикрашена ручними роботами ляльок-мотанок Таїсії Галати та інтер’єрних ляльок Інни Вовк.

"Під час війни я ховаюся від смутку виготовляючи  свої ляльки і створюючи ошибану", —  розповідає майстриня Таїсія Галата.

Крім виготовлення  лісових красунь-мавок,  вербниць, берегинь домашнього затишку і оберегів на щасливу долю, пані Таїсія ще й майстриня ошибани — давнього японського мистецтва, яке являє собою флористичну техніку створення картин із квітів та листя. У роботах жінка використовує  рослинні матеріали — квіткові пелюстки, листя дерев і чагарників, насіння, які перетворюються в дивовижно красиві елементи декору.  Унікальні роботи талановитої жінки побували на презентаціях у Кореї та Японії.

"Перша  лялька-мотанка народилась, коли я відкрила невелику скриню, що стояла вдома, — пояснює майстриня, — У ній лежали різноманітні шматки тканини, клубки з нитками, стрічки, а також біле полотно. Взявши до рук матеріали, вони ніби самі почали створювати ляльки". 

Про своєрідну технологію виготовлення інтер’єрних ляльок розповіла Інна Вовк. Інтер’єрна лялька ручної роботи відкриває безліч можливостей для дизайну, вони можуть стати доповненням інтер’єру будь-якого стилю. Про такі вироби відомо не перший рік і навіть не одне століття, але саме зараз вони на піку популярності.

"Щоб створити інтер'єрну ляльку, найскладніше зробити каркас, який виготовляється із дроту, — каже Інна, — Це дуже відповідально, адже він надає виробу стійкості. Інтер’єрні ляльки ручної роботи останнім часом стали справжнім трендом, особливо, їх створенням захоплюються діти. Роботи майстрині Інни Вовк побували у різних куточках України: у Києві і Броварах, Трускавці і Дрогобичі та Нетішині тощо".

Шполянка, Оксана Ткаченко, яка відвідала виставку, вражена атмосферою народного і сучасного лялькарства. Нещодавно жінка провела на фронт своїх рідних і прийшла на захід відпочити душею. 

"Все-таки Україна є, вона живе у майстерних роботах народних умільців і аматорів — каже пані Оксана, — Дуже хотілося б, щоб цьому більше навчали у школах, щоб символи національної культури, які певний час пригнічували в українців відроджувалися і продовжилися у наших нащадках".

Тепер свої таланти умілі майстрині Інна Вовк і Таїсія Галата реалізовують задля досягнення спільної мети — перемоги України. Вилучені кошти від продажу виробів донатять на потреби військових. Але кожна з них сподівається, що українське мистецтво, відтворене у їхніх роботах, буде провідником генетичного коду і оберегом від проникнення ворожої культури до українства.

Виставка творчих робіт “Лялькова історія своїми руками” триватиме десять днів, оглянути творчі роботи можна до 30 квітня з 8:00 до 17:00 год. у читальній залі Шполянської міської бібліотеки.