Танцювальні колективи «Барвінок» та «Гренада» в черговий раз підкорили сцену Черкаської обласної філармонії

Цього року щорічний сьомий фольклорний фестиваль щедрівок і колядок «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!» відбувся 16 січня в Черкаській обласній філармонії за ініціативи голови правління Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України Алли Вікторівни Бучковської та підтримки обласної ради, облдержадміністрації, обласного духовенства. З усіх куточків Черкащини на свято завітали діти-сироти, діти з особливими потребами, діти учасників АТО, діти з родин вимушених переселенців, які проживають в нашій області, а також творчі колективи з усього регіону.

Фестиваль розпочався фольклорним дійством «Минувшина єднає націю». У фойє філармонії демонструвалася новорічно-різдвяна виставка «Чарівна подорож у минуле», на якій були розміщені кращі роботи вихованців Шполянського будинку школярів, на великому екрані демонструвалися кращі епізоди попередніх фестивалів, діяла інтерактивна зона, аква-грим, резиденція святостей.

Крім того, кожен мав змогу зробити фото на згадку.

 

На початку фестивалю Почесною грамотою Черкаської обласної ради за вагомий професіоналізм, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у справу патріотичного виховання дітей та молоді нагороджений незмінний керівник, духовний батько зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» Шполянського будинку школярів та хореографічного колективу народного танцю «Гренада» районного будинку культури, якими прославляється Шполянський район та Черкаська область — Едуард Едуардович Пресліцький.

Фольклорні почуття до звичаїв та обрядів українського народу заклично-віншувальними колядками та щедрівками лунали з дитячих вуст, а неперевершена хореографічна постановка «Щедрий вечір» постійного учасника танцювального колективу «Барвінок» та «Гренада» полонила серця усіх присутніх, справедливо отримавши приз глядацьких симпатій, диплом лауреата фестивалю та новорічні подарунки-солодощі від організаторів та партнерів свята.

З благословінням та божими настановами до присутніх звернувся високоповажний архієпископ Черкаський та Чигиринський владика Іоан.

Здійснити поїздку вдалося завдяки фінансовій підтримці депутата обласної ради, керівника ПАТ «ЛНЗ» Анатолія Ткаченка, керівника ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Богача. Дякуємо також перевізнику ПП Віктору Сушку, керівнику комунального закладу «Шполянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» районної ради Наталії Качан за делегування медичної сестри Людмили Зубко, яка здійснювала медичний супровід колективів.

Батьки, учні, відділи освіти, культури і туризму райдержадміністрації дякують за надану можливість взяти участь у фестивалі, де колядки, щедрівки, жарти та веселощі об’єднали всіх в одну єдину українську родину, а фестиваль не просто запалив дитячі серця, а й нагадав всім про світле свято Різдва Христового.

Оксана ГУКАЛО, провідний спеціаліст відділу освіти.