Тариф на електрику для населення діятиме ще місяць

Українським урядом продовжено термін набуття чинності змін до спецобов’язків (ПСО) НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» на ринку електроенергії, а також фіксований тариф на електрику для населення. Відповідну постанову (№659) оприлюднено на офіційному сайті Кабінету міністрів.

Зазначається, що внесено зміни до урядової постанови від 5.06.2019 року (№483) та від 28.04.2021 року (№439), відповідно до якої вартість електроенергії для населення становить 1,68 гривень за кіловат-годину до 1 серпня поточного року.

До 15 липня відтерміновано вимогу щодо укладення договорів між держкомпаніями «Енергоатом» і «Укргідроенерго» із постачальниками універсальних послуг щодо постачання електроенергії.

Вартість електроенергії для цих компаній становитиме різницю між тарифом для населення (1,4 гривні за кіловат-годину без ПДВ) і сумою тарифів на передачу (близько 0,29 гривень за кіловат-годину, на розподіл – близько 1 гривню за кіловат-годину, і поставку (близько 0,1 гривні за кіловат-годину). Вартість струму для цих підприємств повинна бути не менше 0,01 гривні за кіловат-годину, окрім територій, де сумарний обсяг тарифів на передачу, розподіл та постачання – вищий за рівень тарифу для населення.