То працювали чи байдики били? – як шполяни з негодою боролись

Напередодні Водохреща шполяни, як і інші жителі Черкаської області, після тривалого аномального потепління отримали собі на голову місячну норму опадів. Снігом завалило вулиці, двори, садиби. В окремих районах області доводилось залучати рятувальну техніку для нівелювання негативних наслідків хурделиці та снігопаду. Не стала виключенням і Шпола.

Та, як завжди буває, хтось відверто радів снігу, що нарешті випав, а комусь від такої кількості опадів було зовсім не солодко, що і спричинило купу нарікань. Звісно, найбільше всього шполян турбував стан доріг та тротуарів у місті, оскільки це створювало незручності для транспорту та пішоходів. Не залишили це без уваги і опоненти міського голови Сергія Кравченка, одразу виливши на нього в соціальних мережах та окремих ЗМІ купу негативу, звинувативши в усіх гріхах.

Але для вічно невдоволених злостивців слід зауважити, що одним махом жодна з проблем не вирішується. Особливо, якщо мова йде про такий колапс, у мить з яким не під силу впоратися нікому. У цій ситуації міська влада зреагувала максимально оперативно, поступово розчищаючи усі вулиці міста. Так, лише за минулі вихідні розчищено 20 вулиць і робота не стоїть на місці. Міський голова та відповідні служби відразу зреагували на проблему. В авральному порядку головні магістралі міста  очищались від снігу та оброблялись відповідними сумішами. Ця процедура також ускладнювалась різкими перепадами температур, що спричинили пресування снігу, перетворення його на рихлу масу в суміші з льодом. Для боротьби з негодою було залучено весь автопарк комунальних підприємств «Благоустрій» та «Комунальник-сервіс». Не залишились осторонь і соціальні партнери та підприємці. Свою техніку і ресурси на допомогу потерпаючим шполянам надали Група компаній «ЛНЗ», ТОВ «Фред Капітал», ТОВ «Сільгосптехніка», підприємці Борис Фоменко та Володимир Плохута.

Своє плече допомоги (замість написання у соцмережах недоброзичливих дописів) підставили шполянам і громадські активісти. Так, днями члени громадського руху «Авто Євро Сила» на чолі з В’ячеславом Каландирцем прогорнули доріжки для руху пішоходів на площі Героїв Майдану. Такі ініціативи викликали шквал позитивних відгуків у місті та продемонстрували приклад справжньої громадської позиції.

Нині ситуація на дорогах міста є прийнятною, хоча й далекою від ідеалу. Моніторинг стану доріг особисто проводять міський голова Сергій Кравченко, заступник Віталій Плетінь та директор КП «Благоустрій» Микола Нарадько.

— Спеціалісти оперативно реагують у разі погіршення ситуації на автошляхах міської громади. Особлива увага приділяється крутим спускам та підйомам, зупинкам громадського транспорту, під’їздам до лікувальних установ та об’єктів життєдіяльності міста, — зауважує міський голова Сергій Кравченко.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ