«Товмацький курінь» не співпрацюватиме з РДА

Громадська організація «Товмацький курінь» провела третє засідання з підготовки заходів на 2018 рік. До цього плану входить не лише проведення у червні історико-просвітницького фестивалю у Товмачі, а й ряд зустрічей з виданими письменниками, істориками, громадськими діячами, поїздки у Холодний Яр та інші місця, де проводитимуться заходи з нагоди 100-річчя Української революції 1917-1921 років та 100-річчя Вільного козацтва. Зокрема, 7 березня громадський актив та самодіяльні колективи Шполянщини відвідають село Керелівку (нині Шевченкове), де за участю письменника і дослідника визвольних змагань українців Романа Коваля відбудеться вшанування холодноярських отаманів.

Остаточно затверджений сценарій проведення фесту в Товмачі буде оприлюднений згодом. «Куренівці» прийняли рішення організовувати захід власними силами, відмовившись від будь-якої співпраці з Шполянською райдержадміністрацією. Навіть засідання провели на своїй території, а не в бібліотеці, як зазвичай.

— Останні події, пов’язані з організацією змови з боку РДА проти присудження премії імені Олекси Влизька визнаному в Україні й світі письменникові Василю Шкляру, роман «Троща» якого безперечно займав найвищу сходинку в рейтингу претендентів, керівництво дало нам зрозуміти їх чітку позицію. Ми це врахували, — пояснює голова ГО «Товмацький курінь» Дмитро Вовк. — Через таке ганебне ставлення до державницьких ініціатив, коли навіть жодної наглядної виставки ніде не побачиш про 100-річчя Української революції, ми відмежовуємося від РДА, яка так себе позиціонує, і відмовляємося від співпраці з нею.

Наталія ДАВИДЕНКО