У середмісті Шполи продають міський готель “Шпола-Центр”. Оголошення з пропозицією купити нерухомість розмістила Національна Електронна Біржа на майданчику системи “Prozorro. Продажі”.
Заклад розташований по вулиці Соборній, 4. Має три поверхи загальною площею 800,3 кв.м. Земельна ділянка, на якій розміщена будівля належить комунальній власності міської громади.
Будівництво готелю “Шпола-Центр” закінчили у 1966 році. Бутовий фундамент, стіни цегляні обкладені плиткою. Перекриття залізобетонні, рубероїдна покрівля, підлога із дерев’яних дощок. Приміщення має котельню, обладнане інженерними комунікаціями та пристроями, а також лічильниками електро-, водо-, газопостачання.
Нещодавно у соцмережах розгорілись жваві обговорення серед жителів громади щодо доцільності продажу готелю. Люди висловлювали думки щодо можливості залучення інвестицій, аби відкрити пансіонат для учнів профільного (академічного) ліцею, який планують створити в громаді. Інші пропонують будівлю використати під місце компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, або створити реабілітаційний центр для ветеранів-військовослужбовців. Є шполяни, які поділяють рішення місцевої влади й кажуть, що краще продати бізнесу чи місцевим підприємцям, якщо утримання будівлі для громади збиткове, а нові власники приведуть до ладу, відремонтують чи добудують.
Як зазначає начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства Шполянської міської ради Володимир Меркотан, стартова мінімальна ціна продажу проведена відповідно до оцінки майна складає 5,8 мільйонів гривень.
“До 9 червня цього року охочі купити приміщення повинні зареєструватися для участі в аукціоні, — каже начальник відділу. — Якщо відбуватимуться торги приміщення готелю можуть продати значно дорожче. Все залежить від можливостей і бажання покупців торгуватися”.
Виконувач обов’язків міського голови Олег Кошовий пояснює, що діяльність готелю наразі збиткова для громади. На утримання приміщення, а це постійні косметичні ремонти, оплата енергоносіїв, а також заробітні плати штатним працівникам витрачаються чималі кошти з бюджету і щороку суми, які потрібно виділяти - збільшуються.
“Наразі готель потребує комплексної модернізації, потрібно лагодити покрівлю, ремонтувати систему опалення, — продовжує Олег Іванович. — Лише косметичний ремонт на сьогодні коштуватиме близько 300 тис. гривень. І скільки б ми не вкладали коштів, готель не витримає конкуренції у сфері послуг серед інших готелів міста, аби принести у місцевий бюджет очікуваний прибуток”.
При цьому Олег Іванович розповів, що у міській раді обмірковували ефективність використання готелю в інших цілях перед ухваленням рішення продажу нерухомості.
“Наприклад, якщо потрібно буде створювати пансіонат для учнів, то краще це зробити при профільному ліцеї. Реабілітаційний центр для військових вигідніше у приміщеннях багатопрофільної лікарні, адже там є свої вимоги, найперша - забезпечення кваліфікованим медперсоналом. Словом, це рішення виважене, обдумане з точки зору господарської діяльності”, — сказав Олег Кошовий.
Крім того, очільник громади нагадав про приміщення міського будинку культури по вулиці Шевченка, 99, яке наразі пустує й не використовується за призначенням. Для проведення культурних заходів і репетицій творчих колективів вистачає кіно-концертної зали “Космос” і окремих кімнат колишнього районного будинку культури. В перспективі за два-три-п’ять років міський клуб стане занедбаним, тож, якщо вчасно не продати бюджет громади втратить чималі кошти.
Загалом, за словами Олега Кошового, міська влада намагається продавати незатребувані приміщення, які не використовуються та не приносять доходу. При цьому робить це таким чином, щоб у комунальній власності залишився певний «резерв» нерухомості.