Цей драйвовий міні-футбол

Дівчата Шполянщини змагалися в футбольному турнірі

    20 жовтня відбулась першість Шполянського району з міні-футболу серед збірних команд дівчат сільських та міських шкіл. Шість команд змагались у двох групах, де визначались переможці районної спартакіади 2017 року. Ігри проходили цікаво й захопливо, адже майже у кожній команді грали дівчатка, які займаються футзалом, або тренувались раніше.

   За кількістю підготовлених гравців помітно виділявся НВК № 2, який є базовим для ФК «Жайвір». В інших командах грали лише по декілька наших спортсменок, і це стало явною перевагою в іграх. Майже без опору команда вчителя фізичної культури Руслана Плосконоса стала переможцем змагань, обігравши своїх опоненток з однаковим рахунком — 4:1. Кращим нападником змагань стала Альона Вінковська, яка встигала не лише в нападі, а й у обороні своїх воріт. Друге місце виборов НВК № 5, де виступала Даша Мартиновська — одна з найтехнічніших нападників останніх років, кращий гравець ФК «Жайвір» 2016 року. Даша самотужки вивела команду на другу сходинку змагань у грі проти гімназії №3, забивши 4 голи. Хочеться відмітити воротаря цієї команди Анну Колос, яка лише напередодні змагань виявила бажання займатись футзалом та записалась до навчально-тренувальної групи Шполянської ДЮСШ, але вже отримала грамоту кращого воротаря змагань.

   Гімназія № 3 стала бронзовим призером, поступившись своїм конкурентам. Цій команді було найважче, бо тут гравців, які пройшли школу ДЮСШ було найменше. Хоч як не старалась Тетяна Сторчак — кращий захисник ФК «Жайвір» минулого року, — команда не змогла нічого протиставити суперникам, поступившись у обох іграх.

   Серед сільських команд вирували пристрасті більш емоційні. Тут фізична підготовка набагато переважала технічну, хоча ігри від цього не втратили видовищності. Кожна команда була націлена на перемогу, в жодної не було великої переваги, команди перемагали з різницею в один гол. Більш досвічені гравці Сигнаївського НВК, зігравши внічию з Лебединським НВК № 2, утримали перевагу в один гол з командою НВК с. Іскрене. Хоча наприкінці гри між цими командами здавалось, що іскрянки зможуть здолати опір та вирвуть нічию, чи й перемогу. Однак в результаті поступились — 2:3, та віддали перше місце команді з с. Сигнаївка. У ній найкраще зіграла Анастасія Будова і була нагороджена грамотою кращого захисника змагань. Не менш захоплююча гра відбулась між дівчатками с. Лебедин та іскрянками. Поступаючись по ходу гри з рахунком 1:2, лебединські футболістки (на змаганнях це була наймолодша команда) наприкінці нав’язали свою гру, тримаючи м’яч, і ледь не зрівняли рахунок, змусивши занервувати суперниць. І лише нерівні сили у віковій категорії не дали змоги їм піднятись вище третьої сходинки нагородження.

   У суперфіналі, де зустрілись переможці змагань сільських шкіл — Сигнаївка та міських — НВК № 2, перевага в класі була явно на боці полянок — 3:0. На жаль, команда Шполянської ЗОШ № 1 не взяла участі, хоча серед учнів цієї школи є досить сильні гравці, які могли б достойно виступити на змаганнях. У планах — проведення регулярного чемпіонату Шполянського району з футзалу серед команд дівчат середнього та старшого шкільного віку, а також турнірів, із залученням учнів молодших класів. Нині продовжується робота по популяризації жіночого футзалу в Шполянському районі.

Віталій ГОНЧАРЕНКО, тренер-викладач Шполянської ДЮСШ