“Центр – сонечко, виїзд – хмарно”: журналісти знайшли телеграм-канал з попередженнями про роботу ТЦК у Шполі

Приблизно два тижні тому невідомі створили групу в Телеграмі, де учасники попереджають один одного про роботу працівників ТЦК у Шполі. Військові обурюються та кажуть, що відсидітися все одно не вийде.

Учасники спілкуються кодовими словами, наприклад: "центр - «сонечко" - ТЦК немає, «хмарно» - на певній вулиці присутні працівники ТЦК.

Наразі в групі понад 500 учасників, які слідкують за інформацією або ж самі її надають. Щодня всі повідомлення в чаті автоматично видаляються.

Шполяни дізнаються про групу завдяки рекламі у Facebook, яка "висить" вже протягом тижня.

Більшість місцевих військових обурені цією ситуацією та відкрито пишуть в групу, що думають. Один із військових, який перебуває зараз у відпустці, на умовах анонімності розповів журналістам "Шполяночки+" про своє ставлення до присутніх у чаті користувачів.

"Я не розумію цих чоловіків. Звісно, не всі повинні йти воювати, але це вже схоже на якийсь сюр, - каже захисник. - В Шполі не було ситуацій, як в деяких містах, щоб забирали силою посеред міста, при цьому заламуючи руки. Це важка тема для дискусій, але хочеться щоб ці люди зрозуміли, що відсидітися не вийде ні в кого".

Військовий впевнений, що не обов'язково всім йти на фронт. Натомість кожен з тих, хто намагається заховатися від повісток, може допомагати армії іншими доступними методами.