Ціна смерті: скільки в Шполі коштує провести людину в останню путь

Ціни на церковні послуги фіксовані, але на ритуальні товари можуть серйозно відрізнятися: хтось замовить домовину за 2 тисячі гривень, а хтось готовий викласти 10 000 гривень.

Ієрей церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Роман Саломатін розповідає, що церква займається лише обрядом поховання, відспівуванням та всіма супутніми справами. Він пояснює, що у них є вільна пожертва, але вона не обовʼязкова і тому немає фіксованої суми. До того ж, були ситуації, коли проводили службу безкоштовно.

"У нас бували ситуації, коли ми служили безкоштовно, - розповідає отець. - Або ж виділяли кошти для ритуальної служби, щоб похоронити безхатченків, або людей, в яких немає коштів чи рідні. Що стосується військових, то ще з 2014 року ми не беремо взагалі кошти за свої послуги".

Роман Саломатін також додав, що зараз довіра до церкви зросла. Тому вони, в свою чергу, хочуть підтримати людей не лише духовно.

"В такий тяжкий час люди звертаються не лише коли хтось із рідних людей помирає, - продовжує отець Роман. - На самій службі прихожан зараз менше, але кількість людей впродовж дня дуже зросла. У нас часто немає часу чаю навіть випити, адже приходять люди, звертаються до Бога, шукають підтримку. Ми плануємо в найближчі роки будівництво дитячого табору, розвиток культурного-просвітницького центру, який вже є на нашій території, всі кошти будуть йти на розвиток служіння громаді та надати робочі місця людям".

Працівниця прицерковного відділу ритуальної служби Валентина Іванівна говорить, що цей відділ почав працювати із 2008 року.
"В наші послуги входить купівля всіх атрибутів для поховання, а ціни є різні, - розповідає Валентина Іванівна. - Можна купити домовину як за 2000 гривень, так і за 10000. І це стосується всіх послух та товарів. Ми входимо в положення всіх людей. Ще є послуга катафалку. Також ми безкоштовно допомагаємо сконтактувати людей з тими, хто надає інші потрібні послуги: їдальня, оренда автобусів чи інші".

Валентина Іванівна додає, що для військових на їхні послуги громади виділяють 10 тисяч гривень, а від себе вони роблять ще знижку.

Також, як повідомили у комунальному підприємстві "Благоустрій", викопати яму для поховання коштує 1500 тисячі гривень. За саме місце грошей не беруть.