Цьогоріч 28 липня відзначалася друга річниця безстрокової мистецької акції «Тарас Шевченко — духовний гетьман Майдану»

Про це заявив режисер, засновник-керівник соціомистецького проекту «Шевченкова родина» Олександр Ліщенко на прес-конференції в Укрінформі.

«Наша команда не зійшла з революційного Майдану. З 16 на 17 грудня ще 2014 року серед ночі я вийшов на сцену Майдану і читав «Холодний яр», а потім запропонував голосування, згідно з яким запропонував обрати духовним гетьманом Майдану Тараса Шевченка. Весь Майдан підняв руки. Ми з 28 липня 2014 року стали на духовну барикаду — наша громадянська спільнота «Шевченкова родина». І от уже 28 липня цього року — рівно два роки, як ми читаємо Тараса Шевченка щовечора за будь-якої погоди. На початку 19-ої години люди після роботи просто сходяться на Майдан, і ми читаємо Шевченка», — розповів він.

На переконання Олександра Ліщенка, читання віршів Шевченка у «мороці нинішніх подій» стало для багатьох людей своєрідним дороговказом.

При цьому режисер зауважив, що вже другий рік поспіль в Україні не проводиться всеукраїнський конкурс декламації імені Тараса Шевченка.

«Треба буде поставити запитання перед Міністерством культури. Я думаю, що наш народний міністр Євген Нищук допоможе нам у цьому», — наголосив Олександр Ліщенко.