Цьоготижнева погода на Черкащині – з контрастами

За кліматом, в наших широтах у середині серпня часто спостерігаються нетривалі похолодання. Погода цього тижня відповідатиме народному календарю, який стверджує, що Перший Спас (14 серпня) – це згадка про осінь.

Цей Спас називають ще Медовим, тому що закінчується збір меду з вуликів. Вважається, що після цього свята закінчується літо і починається пора дощів.

За прогнозом, інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань, на новому тижні буде і тепло, і прохолодно, і вітряно. Єдине, що залишається незмінним – це відсутність суттєвих дощів. На початку нового тижня в окремих районах області можливі короткочасні дощі з грозами. Збережеться підвищений температурний фон з нічними температурами 16-18º, вдень 26-28º.

Всередині тижня дещо похолодає: до 10-12º вночі та 20-22º вдень. А у вихідні знову повернеться комфортне тепло.

За довгостроковою консультацією черкаських синоптиків, осінь-2020 року в цілому може виявитися прохолодною, завдяки раннім і частим похолоданням до заморозків, та з недобором опадів 30-50%. Найбільше відхилення від норми в бік холоду матиме жовтень, а найменше опадів вірогідно у листопаді. Проте, початок осені ще порадує теплом.

За інформацією Черкаської ОДА