У Черкасах викрили колекторську контору, яка шантажувала боржників порнофотографіями

У Черкасах викрили діяльність колекторського колцентру, який займався вимаганням, погрожував насильством та розповсюджував підроблені порнографічні фотографії.

Про це повідомляє пресслужба департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції. 

За інформацією правоохоронців, особи займалася вимаганням від людей неіснуючих кредитних боргів чи примушувала до погашення наявних кредитів. Зловмисники також вдавалися до погроз та шантажували розповсюдженням у соцмережах підроблених порнографічних фотографій.

Вимагачі в багатьох випадках представлялися представниками офіційних владних структур, у тому числі НАЗК, і залякували застосуванням "повноважень". 

Наразі слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 189 (Вимагання), ч. 3 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдженням порнографічних предметів) та ч. 2 ст. 355 (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань) Кримінального кодексу України.

Отримавши ухвалу суду, правоохоронці, за фізичної підтримки бійців поліції особливого призначення, провели понад два десятки обшуків за місцями розташування офісів банківських "посередників". Виявлено і вилучено оргтехніку, носії інформації, мобільні телефони та документацію. Речові докази відправлено на експертизу, за результатами якої буде надано правову кваліфікацію діям фігурантів.