У ЧЕРКАСЬКІЙ ДЕРЖАВТОІНСПЕКЦІЇ З ХАБАРНИКАМИ БОРОТИМУТЬСЯ ТЕХНОЛОГІЯМИ

Стерти стереотипи щодо даїшників-хабарників намагаються у Черкасах. Зрештою останній крок може бути доволі дієвим. Автомобілі міліції укомплектують відеореєстраторами, які цілодобово будуть фіксувати події, що відбуваються як за маршрутом слідування екіпажу, так і всередині автівки. Дане ноу-хау дозволить ефективно протидіяти корупції та допоможе при вирішенні конфліктних ситуацій.
Вже сьогодні автошляхи Черкащини патрулюють екіпажі автомобілів УДАІ УМВС, укомплектовані відеореєстрато-рами, а в місті Черкаси такими пристроями обладнані автівки чергових частин Соснівського та Придніпровського райвідділів міліції. В подальшому планується забезпечити цією електронною технікою службові авто всіх міськрайвідділів області. Встановленні пристрої забез-печені двома відеокамерами, які фіксують перебіг подій за напрямком руху автомобіля та в його салоні. Також прилад обладнано потужним мікрофоном, який має можливість записувати всі розмови, які ведуться як в салоні, так і поблизу службового авто.
Наразі, заступаючи на чергування, працівники міліції, окрім зброї та необхідних спеціальних засобів, отримуватимуть флеш-карту, котру необхідно буде встановлювати у відеореєстратор. Електронний пристрій в режимі реального часу, без зупинки, записуватиме все, що відбуватиметься під час чергування. Після завершення чергування, старший патруля повинен здати накопичувач інформації до чергової частини, де всі дані з нього будуть перенесені на комп’ютер для перевірки, зберігання та подальшого використання в разі виникнення потреби.
Також найближчим часом планується оснастити всі патрульні автомобілі GPS-навігаторами, що дозволить працівникам чергових частин контролювати місце-знаходження транспорту та при необхідності швидко скеровувати найближчий патруль на місце скоєння злочину.