У ЧЕРВНІ У ВАСИЛЬКІВСЬКОМУ НВК ТРАДИЦІЙНО ВІДЗНАЧИЛИ СВЯТО КАШІ

Варити кашу батьки навчали дітей з перших днів життя: «Сорока-ворона діткам кашу варила...».

З давніх-давен, коли учень закінчував вивчати одну з наук , він пригощав своїх товаришів горщиком каші. З того часу започаткувалась традиція і в Васильківській школі. Щороку із закінченням навчання школярі Васильківського НВК готують шкільну кашу. Наші учні та їх батьки цілий рік чекають і готуються до цієї події. Це свято завжди приносить із собою чимало конкурсів, змагань та яскравих дійств.

Журі намагалось визначить переможців-кашоварів. Враховувались такі критерії: презентація своєї страви і, звичайно, найголовніший критерій — смакові властивості.

Кожен клас вихваляв свою кашу. Відзначився 2 клас подвійною пшоняною та гречаною кашею. 6 клас запам’ятався оригінальною подачею каші із своїм власним плакатом та девізом «Каша — мати наша» і незвичним способом приготування. Журі відзначило 5 клас. На чолі з класним керівником учні приготували не лише смачнючу кашу, а й смажену картоплю.

Особливо вразили присутніх на святі дев’ятикласники: самодіяльний музикант Євген Козуля з акордеоном, гітарист Олександр Шквиря та танцюристи Віталій Різник і Сергій Фисун зустріли журі із справжнім концертом. На вишитому барвистому рушнику у красивому національному одязі справжні господарі В.Різник та Ю.Попович пригощали членів журі своєю смачною кашею.

Це свято надовго запам’ятається і учням, і вчителям, і їхнім батькам.

Інна БАКАЛИНА,

бібліотекар Васильківського НВК.