У ДЕНЬ МУЗЕЇВ ВИВЧАЛИ ВСЕ ПРО ГРОШІ

18 травня у Європі відзначили традиційний Міжнародний день музеїв. Свято було започатковане ще в 1977 році для популяризації музеїв, зміцнення культурних зв’язків та комунікації між народами світу. У цей день всі музеї відчиняють свої двері для відвідувачів і проводять екскурсії безкоштовно, щоб зацікавлювати людей.

День відкритих дверей організували і працівники Шполянського районного краєзнавчого музею. На відвідувачів, серед яких були семикласники із міської школи №1 на чолі із класоводом Тетяною Струк, очікувала цікава і змістовна подорож експонатами і демонстрація тематичних відеороликів на тему «Гроші», які коментувала директор музею Наталія Кунець.

Учасники заходу ознайомилися з історією виникнення грошей, цікавими фактами їх розвитку, а також із багатою колекцією зразків купюр та монет різних країн світу земляка-нумізмата Василя Стеценка, який розповів про своє захоплення, надав багато цікавої інформації про грошові одиниці різних країн, відповідав на різноманітні запитання допитливих учнів. Дізнатися більше про гроші завітали цього дня до музею і голова районної ради Олександр Кузуб та його заступник Лідія Татарина, начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий.

До проведення незвичайної екскурсії у музеї організатори підійшли творчо. Історія оживала на очах і гостей зустрів ведучий вечора, відомий актор німого кіно Чарлі Чаплін, якого талановито зобразила наглядач музею Діана Кузьменко. Він розважав присутніх музикою з патефону. Додала азарту присутніх і цікава гра у форматі розіграшу — лотереї-загадки, та конкурс «Намалюй свої гроші. Фантазія на фінансову тему». Кожен отримував солодкі призи за правильні відповіді та кращий малюнок.

Наприкінці порадували всіх незвичайним виконанням творів талановиті гітаристи з дитячої школи мистецтв, які завітали до музею зі своїми викладачами — Дар’єю та Ольгою Георгієвими.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).