У громаді підростає наукова еліта України

Переможці МАН

В Україні діє цілісна, багаторівнева система виявлення та відбору обдарованих дітей, виховання майбутньої творчої та наукової еліти України — Мала академія наук України для охочих учнів 6–11 класів. МАН України створена і на Шполянщині, яка залучає учнівську молодь до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької, пошукової діяльності.

Як розповіла начальник відділу освіти, культури, у справах сім’ї, молоді і спорту міської ради Ірина Каландирець, минулий тиждень став дуже плідним для громади на здобутки юних. За її словами, до цьогорічного регіонального етапу конкурсу-захисту робіт МАН долучилися 18 учнів закладів освіти Шполянської ОТГ.

Після написання робіт за підтримки наукових керівників з числа педагогів, участі в оцінюванні навчальних досягнень з базових дисциплін, яке відбулося в м. Звенигородка, 17 та 18 лютого на базі ЧНУ імені Б. Хмельницького 18 старшокласників громади захищали свої наукові роботи.

За підсумками конкурсу маємо призові другі місця, які вибороли учениця 10 класу Анастасія Бубаренко та учениця 11 класу Тетяна Руденко міської ЗОШ №5. Дівчата представляли свої роботи у секціях «Історичне краєзнавство». Тема роботи Анастасії Бубаренко — «Сучасна символіка Шполянщини», керівник — учитель історії Надія Завгородня, а Тетяна Руденко дослідила тему «Сільське господарство Шполянського району», керівник — учитель географії Тетяна Браганець.

Змагалися робототехніки із всієї Черкащини

За інформацією начальника Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерія Данилевського, 17 лютого 2018 року в обласному центрі відбувся Черкаський регіональний фестиваль з робототехніки. Темою поточного сезону FIRST LEGO league була «Вода і людина».

На фесті побували і команди з Сигнаїаського НВК та Шполянського ліцею №2. Робототехніки зі Шполянської ОТГ дебютували на цьому фестивалі. Дослідивши питання збереження, очищення води, учасник команди «Kapitoshka» — першокласник Павлик Домчук розповів журі про ідею очищення води від бактерій і вірусів за допомогою кремації тіл, які помирають від невиліковних хвороб, адже після їх поховання віруси і бактерії потрапляють в підземні води. Майбутній лікар-винахідник знає, що багато епідемій людство зупинило, застосовуючи методику спалювання. Ось чому він, як і більшість його друзів по команді, втілюють свої майбутні мрії про збереження планети поки що на ігровому LEGO-полі з надією реалізувати здобуті знання в дорослому житті.

Гімназистка Каріна Кішук — призер конкурсів імені Петра Яцика та МАН України

17 лютого разом зі своїм наставником — учителем української мови і літератури Вікторією Димніч талановита гімназистка Каріна Кішук взяла участь в урочистій церемонії нагородження переможців ІІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що відбулася Черкасах. Каріна стала призеркою ІІІ місця та виборола право стати фіналісткою. Разом із 27 переможцями вона отримала диплом і подарунки від Ліги українських меценатів, а Вікторія Валентинівна — подяку управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Після привітань з перемогою Каріна взяла участь у виконанні завдань 4-го етапу конкурсу, які передані для розгляду журі заключного етапу.

Наступного дня юна конкурсантка вирушила на інше важливе випробування, до якого готувалася разом із педагогами Людмилою Золотоверхою та Ларисою Кухар. Дівчина захистила науково-дослідницьку роботу на тему «Стилістичні особливості твору Джона Толкіна «Володар перснів», яку вона підготувала в секції «Світова література» відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» МАН. Віддаючи перевагу гуманітарним наукам, Каріна вирішила синтезувати в науковій роботі одразу два шкільні предмети — англійську мову й зарубіжну літературу.

Здобуте Каріною ІІІ місце в найчисельнішому за кількістю учасників відділенні — це спільний успіх юної гімназистки та відданих обраній справі, ерудованих педагогів.

Підготувала Ганна ШВЕЦЬ