У КАПУСТИНОМУ — РОЗПАЛ ВЕСНЯНИХ РОБІТ

Комплекс весняно-польових робіт у Капустиному розпочався в заплановані терміни. Керівник місцевого підприємства СПОП «Агро-Прогрес» Василь Колісник разом із працівниками господарює на току, де вантажиться насіння соняху для збуту. На початку сезону повертаються з обліку, що в центрі зайнятості, на свої робочі місця жителі села — всього 60 осіб. Спеціалісти-механізатори отримують у господарстві високу заробітну плату, бо від їх сумлінної праці залежать високі врожаї.

— Хоча нині й переживаємо складні часи в державі, все ж нам вдається обходитись без кредитів, для посівної забезпечені всім необхідним матеріалом, здійснюємо заплановані види робіт: від посіву до внесення гербіцидів, — розповідає Василь Васильович. — Окрім озимих пшениці та ячменю, вирощуємо сою, овес, ярий ячмінь, сонях, кукурудзу, а також утримуємо тваринництво — ВРХ та свині, використовуємо органіку для полів. Часто приїздять до Капустиного жителі Шполи та інших сіл, щоб придбати тут парку-другу поросяток. До речі, ціни на таку продукцію досить прийнятні. Варто визнати, що аграрна галузь нині є провідною у вітчизняній економіці.

Щоправда нинішня ціна на молоко зовсім не влаштовує, та й заборгованість перед СПОП «Агро-Прогрес» у молокозаводу чимала. Тож Василь Васильович всерйоз задумується про власне переробне виробництво молочної продукції, як це вже практикують матусівські фермери. Є задум і хліб пекти для сільського населення.

У господарстві налічується 8 одиниць сучасної техніки для обробітку землі, що є головною умовою для отримання гарних врожаїв та пристойного прибутку, з якого велика частка направляється на вирішення соціальних питань села. Найближчим часом Василь Колісник планує замінити 6 вікон у місцевій школі, переобладнати систему опалення з метою економії енергоресурсів та збереження тепла в класах. Про школу Василь Васильович турбується чи не найбільше, адже здоров’я дітей — найголовніше для нашого суспільства. Разом з дирекцією школи радитимуться, який прийнятний варіант обрати при встановленні нового котла.

— Постійно надаємо допомогу українській армії, — продовжує Василь Васильович. — Перераховуємо кошти на благодійний рахунок Товариства Червоного Хреста, співпрацюємо з волонтерами самооборони Майдану із Шполи. Не відмовляємо жодному проханню на благо наших солдат. Дай Боже, щоб закінчилася війна, і Україна стрімко почала розвиватися та очищатися від негараздів. Я особисто в це вірю.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).