У користувачів можуть таки відсудити земельні ділянки в районі Яблуневої

У липні 2015 року «Шполяночка+» оприлюднювала матеріал з офіційної веб-сторінки Шполянської райдержадміністрації, в якому йшлося про результати наради при голові Шполянської райдержадміністрації Володимиру Потапенку. Йшлося про розгляд колективного звернення жителів мікрорайону колишнього цукрозаводу Шполи щодо недопущення вилучення земельних ділянок з їх користування, на які претендує громадянин Юрій Грабовський. Голова райдержадміністрації пообіцяв шполянам допомогти відстояти їх права та взяв це питання під власний контроль. Але не все може залежати від керівника району, попри його велике бажання допомогти людям, які впродовж багатьох років займають ці землі під городництво.

Вивчивши детальніше ситуацію, вдалося встановити, що до 2002 року відповідно до законодавства, яке діяло на той час, громадянам було надано у користування земельні ділянки по вул. Яблуневій для ведення городництва, які розташовані за населеним пунктом в межах території Шполянської міської ради. Нині зазначені земельні ділянки для жителів міста є одним із основних засобів виробництва сільськогосподарської продукції з метою задоволення особистих потреб.

Як відомо, повноваження про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою в останні роки були передані Головному управлінню Держгеокадастру у Черкаській області, що викликало обурення у громадах — невже в обласному центрі краще знають, котрому з орендарів можна довірити землі сільських і міських громад? Але громади не в силі змінити впроваджену кимсь «розумним» систему.

Отже, Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області у червні 2015 року було видано наказ про надання громадянину Юрію Грабовському дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 12 га сільськогосподарського призначення із земель державної власності, яка розташована за межами населеного пункту на території Шполянської міської ради (в районі вулиці Яблуневої). Цим відомством не було надіслано запит до Шполянської міської ради про висловлення позиції щодо можливості надання пану Грабовському такого дозволу, як це визначено дорученням віце-прем’єр-міністра України-міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

До відділу Держгеокадастру у Шполянському районі стосовно погодження проекту землеустрою щодо відведення Юрію Грабовському згаданої земельної ділянки звертався розробник документації із землеустрою фізична особа-підприємець Олександр Рябко. У погоджені документації із землеустрою пану Рябку було в цьому відмовлено, зважаючи на те, що зазначена земельна ділянка перебуває у користуванні громадян.

Наданий дозвіл обласного відомства про розроблення проекту землеустрою щодо відведення Юрію Грабовському земельної ділянки без згод землекористувачів викликав обурення та скарги користувачів земельних ділянок до Шполянської районної державної адміністрації та прокуратури Шполянського району.

Шполянська районна державна адміністрація звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо скасування свого червневого наказу. Громадянин Грабовський в свою чергу звернувся до Черкаського обласного адміністративного суду щодо зобов'язання відділу Держгеокадастру у Шполянському районі погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Тож як би не хотіли представники місцевої влади відстояти права шполян, все залежатиме від рішення суду. В чию користь воно буде прийняте, стане відомо після судових засідань, перше з яких відбудеться 4 грудня 2015 року.

Наталія ДАВИДЕНКО.