У Лебедині закрили філію «Ощадбанку»: у Шполянській ОТГ знайшли вихід із ситуації

Нещодавно жителі села Лебедин Шполянської ОТГ обурились у соціальних мережах закриттям у селі відділення «Ощадбанку». Відтепер для оплати комунальних платежів, отримання пенсії та інших фінансових операцій селянам доведеться їздити до Шполи. А користувачі послуг цього банку це переважно пенсіонери та люди похилого віку, яким вкрай незручно це робити. 

Подібна проблема виникла не лише в селі Лебедин. Процес ліквідації сільських відділень «Ощадбанку» триває з 2018 року – таке рішення було прийнято керівництвом банку, адже наявність структурних підрозділів у селах є для них економічно невигідним.

–  Абсолютно вся мережа філій, яка підпадатиме під скорочення, є економічно неефективною. Левова частка відділень "Ощаду" знаходиться в сільській місцевості, – зазначив у інтерв’ю «Економічній правді» екс-голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний.

«Шполяночка+» звернулась за коментарем до міського голови Шполянської ОТГ Сергія Кравченка та поцікавилася, як вони планують знаходити вихід із ситуації. За його словами, проблема йому відома, наразі, шукають варіанти вирішення. 

–  Ми вже проводимо переговори з районним відділенням та Черкаським обласним управлінням «Ощадбанку» аби встановити в Лебедині термінал для самообслуговування, а згодом і «ощадівській» банкомат, – каже Сергій Володимирович. – При цьому ми усвідомлюємо, що людям похилого віку вкрай важко буде користуватись такими технічними засобами. Тож додатково вивчаємо питання призначення консультанта зі штату старостату Лебедина, який допомагатиме людям в оформлені послуг. З ним буде проведено відповідне навчання і він допомагатиме селянам освоїти новітні технології, що позбавить їх незапланованих подорожей до шполянського відділення банку.