У ЛИП’ЯНЦІ — НАЙСМАЧНІША КАЛИТА

Весело і цікаво провели свято Калити у Лип’янському дитячому садку «Сонечко» місцеві жителі. В автентичних українських традиціях у причепуреній світлиці лип’янські дошкільнята взяли участь у театралізованому дійстві, яке було насичене обрядовими піснями, танцями, конкурсами, частуваннями смачними пирогами. Батьки, як і їхні дітки, були святково одягнені — в українські вишиванки.

У білій печі зі строкатими розмальовками зарум’янилося запашне сонячне коло — калита. От тут і розпочалися найжвавіші розваги: всі, хто бажав, скачучи на кочерзі, намагалися вкусити смачного пирога. Та при цьому ще й не засміятися, бо відразу ж веселунів мастили сажею. Наприкінці вечорниць господарі Калитинський і Коцюбинський всіх пригостили смачними варениками.

А в цих артистичних ролях виступили вихователь Людмила Шаблій, працівники культури Любов Кацімон, Тетяна Криворучко, Микола Темненко. Директор дитсадка Тетяна Сердюк закликала всі родини провести і в себе в домівках подібні українські обряди, наслідуючи традиції наших далеких предків.

— Так ми збережемо нашу родовідну пам’ять, нашу культуру, духовність, історію, — наголосила Тетяна Іванівна, яка щиро подякувала і батькам, і колегам-вчителям та учням молодших класів із школи, і всім небайдужим односельчанам, які допомагають не лише в господарських справах дитсадку і школі, а й організовувати такі прекрасні духовні вечори, які додають настрою, віри і надії на світлий час у нашій Україні.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).