У Матусові Героїв-захисників увіковічнили національними символами

У День пам'яті і примирення в Матусівській бібліотеці відбулося відкриття пам'ятної дошки «Кожна доба має своїх героїв». Цей достойний мистецький витвір передала жителька села Галина Гомонюк  у подарунок Матусівській громаді. Він має вигляд серії глиняних портретів українських гетьманів, письменників, політичних діячів (автор — Володимир Колотій) та великий портрет по центру Героя-прикордонника, матусянина Сергія Лифара, який загинув, захищаючи Україну у зоні АТО в 2014-му році.

Як розповідає директор Матусівської бібліотеки Надія Коваль, був потрібен стенд для розміщення виготовлених портретів, тож за роботу взявся Віктор Костирін, який дуже творчо підійшов до її виконання. Стенд виготовлено у вигляді щита з шаблями, що символізує захист Батьківщини. Також на ньому зображені булава і чорнильниця з пером, адже воювати і відстоювати честь держави можна не тільки зброєю, але і словом, як це і робили видатні українські поети та письменники.

Урочистості розпочалися розповіддю вчителя історії Ігоря Коваля про історію Другої світової війни і її ветеранів. Олександр Горя розповів про Сергія Лифаря, яким відповідальним він був у школі, як мріяв стати військовим...

Бібліотекар розповіла учням історію створення пам'ятного щита і закликала завжди пам'ятати тих, хто віддав своє життя, щоб ми могли мирно жити і працювати.

Ганна ШВЕЦЬ