У міцному тілі — козачий дух

  Ми живемо в часи великих змін і ми не маємо права забути своєї героїчної історії, яка у серцях людей завжди пробуджує найкращі асоціації та найсвітліші думки.

  Адже ми всі якоюсь мірою козаки, у всіх нас в душах  живе жага до перемоги  та сила, що веде нас вперед! 

  Тому в переддень Дня Збройних сил України найсильніші учні 9 класів двох шкіл Шполянської ЗОШ № 5 та Сигнаївського НВК зібралися в приміщенні Сигнаївської школи, щоб взяти участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») та довести, що вони є нащадками славного козацького роду, що в їхніх жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей — вільних козаків. Метою такого заходу було розширити кругозір учнів про козацтво, популяризувати фізичну культуру та спорт, виховувати почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги.

  Свято вдалося на славу. Сигнаївська школа виставила для конкурсу «впоряд» 3 команди — 5-6, 7-8 класи та 9 клас. Учні демонстрували вміння військової ходи, знання військових команд та військовий вишкіл. Але в спортивних змаганнях брали участь лише учні 9 класів. Команди учнів — рої — показали високі результати у спортивно-фізичній підготовці під час проведення конкурсів. Після кожного конкурсу учні Сигнаївської школи радували глядачів піснями та сучасними танцями. Судді відзначили гарну підготовку учасників-козачат. Боротьба була запеклою, адже жодна з команд не мала бажання здаватися. Головний суддя — Іван Свердел та директор школи Людмила Свердел, подякували учням за відчайдушні змагання, сільський голова Сергій Ошовський нагородив рої козацькими грамотами від Верховного отамана МА «Козацтво» Михайла Шитого та солодощами. А перемогла дружба між роями та школами.

  По закінченню турніру всіх учасників пригощали справжньою козацькою кашею та смаколиками. Діти залишилися задоволеними. За результатами змагань стає зрозуміло, що всі учні знають, пам’ятають і свято бережуть славну історію Війська Запорізького, відроджують і плекають і у своїй душі і своєму тілі міцний, нескорений і непоборний козачий дух — дух, що веде нашу Україну до світлого майбутнього!

  Марія ЗАВГОРОДНЯ, т.в.о. заступник директора з виховної роботи Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5