У МОЗ створять Офіс пацієнта

Цього тижня в Україні створять Офіс пацієнта при МОЗ, який очолить новопризначена міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

За словами її радника Дмитра Раімова, коли є звернення пацієнта, швидко йде реакція, формується управлінське рішення, міністр підписує. До цього будуть долучені всі заступники і радники. Це один з пріоритетів.

Він стверджує, що пацієнти не мають куди звертатися в разі порушення їхніх прав, бо гаряча лінія МОЗ не працює.

Він заявив, що приміщення для Офісу пацієнта є, обладнання на "гарячу лінію" та месенджери є, як і люди в МОЗ.

В Україні схвалили закон про касові апарати для продажу вживаних товарів

Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон №1053-1 та №1073, які регулюють використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для приватних підприємців.

Відтепер малий бізнес у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг використовувати касові апарати і програмні реєстратори розрахункових операцій. 

Закон прийняли «з метою детінізації розрахунків», щоб вивести з тіні розрахунки за товари та послуги. Новий закон не поширюється на підприємців, які торгують вживаними товарами.

Згідно із законом, РРО стануть обов’язковими для всіх ФОПів 2-4 групи на Єдиному податку, які займаються торгівлею.

Норма про «кешбек» у законі дозволяє покупцеві, який не отримав чек, поскаржитися на порушення і отримати відшкодування вартості товару. Також це стосуватиметься випадків, коли клієнт отримав фальшивий чек.