У Надточаївку надійшло блакитне паливо

Рівно сім років чекали жителі села Надточаївка того дня, коли до їхніх осель надійде омріяне побутове благо — природній газ. На минулому тижні, 27 серпня, було урочисто запалено блакитний вогник підвідного газопроводу, будівництво якого було розпочато в серпні 2007 року.

В урочистостях, які проходили біля ГРП, взяли участь перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, директор департаменту капітального будівництва Черкаської облдерж-адміністрації Олег Різник, народний депутат Верховної Ради України Геннадій Бобов, голова правління ПАТ «Черкасигаз» Сергій Буян, перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Береза, голова районної ради Іван Скорик, сільський голова Микола Шевченко. Усі високоповажні гості вітали місцеву громаду з особливим днем у їхньому житті, бажали відчути переваги і комфорт від нової послуги у своєму побуті.

Депутат Верховної Ради Геннадій Бобов під час привітань вибачився перед громадою за те, що два роки довелося іще чекати на цю радісну подію з дня його опікування цією вкрай важливою для селян справою. Але спільними зусиллями вдалося довершити її. Сергій Буян в свою чергу вирізнив наполегливість у цьому першого заступника голови Шполянської райдержадміністрації Ірини Берези та визнав, що по цьому об’єкту вистачало перешкод з боку декількох учасників будівництва.

Ірина Береза детально розповіла про хід робіт на даному об’єкті, котрий перебував на щоденному порядку денному роботи райдержадміністрації:
— Спочатку будівництво здійснювалось підрядною орга-нізацією «Проектбудсервіс» м.Звенигородка, а завершува-лись роботи досвідченим під-рядником — підприємством «Черкасигазбуд ім. Бабансько-го» (керівник — Тетяна Музика), — зазначила Ірина Ана-толіївна, яка подякувала всім, хто допоміг коштами на завершення будівельних робіт. Подяки висловив і сільський голова Микола Шевченко — господарствам-орендарям ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі», СТОВ «Едельвейс» (керівник — Галина Литвин), СТОВ «Отава» (керівник — Андрій Скрипник), ГК «ЛНЗ» (представник — Сергій Струк), ФГ «Злагода» (керівник — Тамара Савіовська), ФГ «Вікторія» (керівник — Олександр Орлов), ФГ Тараса Шемета, приватним підприємцям В. Маскисі, В. Музиці, В. Вовку, О. Кузьменку та голові місцевого газового кооперативу Юрію Савіовському. Окрему вдячність було висловлено членам кооперативу, якими збудовано 10 км вуличного розподільчого газопроводу та виконано підвідні газопроводи до школи та сільської ради.

Настоятель храму Іоанна Златоуста с. Надточаївка отець Анатолій Барановський освятив новий газопровід. Піснею вітав учасників урочистостей гурт «Срібна підкова» районного будинку культури. І на завершення був проведений традиційний захід — в одному із перших газифікованих будинків, оселі подружжя Василя та Олени Литвинів, було увімкнено конфорки, на яких спалахнув блакитний вогник і приготовано яєчню.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).