У поліклінічному відділенні центральної районної лікарні встановили новий сучасний цифровий флюорограф

У поліклінічне відділення Шполянської центральної районної лікарні прибув новий рентгенівський апарат — флюорограф ФЦОЗ-8 з цифровою обробкою зображення, призначений для скринінгових рентгенографічних досліджень органів грудної клітки. Кошти на придбання апарату надали в рамках соціального партнерства керівники ГК «ЛНЗ». Минулого понеділка директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко, який особисто займався замовленням та придбанням флюорографа, разом з командою активістів ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександром Кузубом та Сергієм Кравченком урочисто презентували медійникам дорогу покупку, яка коштувала 1 млн. 450 тис. грн. Рентгенозахисна кабіна апарату зменшує майже до рівня природного фону радіаційне навантаження на людину, а якісне цифрове зображення дозволить надавати допомогу вчасно і на всіх рівнях.

— За рік флюорографічне обстеження проходить 24 тисячі осіб зі Шполянщини, — розповідає головний лікар центральної районної лікарні Василь УМАНЕЦЬ. — Я щиро дякую директору ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолію Ткаченку за таку вагому допомогу нашому закладу, адже завдяки такому підвищеному рівню проведення обстежень ми зможемо попередити багато захворювань, ускладнень, зберегти життя людині. Особливо, враховуючи загрозливу епідемію на туберкульоз, значну кількість онкозахворювань, це дасть можливість подолати недугу.

Продемонструвавши гостям новий прилад, Василь Петрович також відзначив те, наскільки швидко вдалося Анатолію Ткаченку провести переговори із заводом-виробником (м. Київ), оформити відповідну документацію, угоди тощо. В свою чергу працівники рентгенологічного відділення, де працюють лікар-рентгенолог та 5 лаборантів, підготували приміщення для розміщення нового флюорографа. Як зазначає Василь Уманець, молодим спеціалістам зовсім неважко освоїти методику використання апарату, опрацьовування знімків в електронному режимі, тим паче, що в цьому допомагають їм представники виробника.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).