У селі Кримки відкрили меморіальну дошку загиблому військовому

Фото зі сторінки Шполянської громади

Сьогодні, 11 червня, у Кримківській гімназії, що на Шполянщині, відбулося відкриття меморіальної дошки на честь випускника закладу, сержанта Державної прикордонної служби України Андрія Околітого, який героїчно загинув, захищаючи Батьківщину.

Про це повідомили на сайті громади.

Право відкрити меморіальну дошку надали родині загиблого, а її освячення провів священник Православної церкви України отець Микола Сакундяк.

Фото зі сторінки Шполянської громади

Також мати Андрія, Катерина Юріївна, отримала орден «За мужність ІІІ ступеня», який вручили її синові посмертно.

Присутні вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Андрій Околітий народився 6 грудня 1998 року в селі Кримки. Своє навчання він розпочав у Кримківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів і продовжив у Водянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

У 2018 році разом зі старшим братом Юрієм він розпочав строкову службу в Національній гвардії України в Першій Президентській бригаді ім. Гетьмана Петра Дорошенка в Ірпені. Після закінчення строкової служби Андрій працював у Звенигородському лісництві. З початком повномасштабної війни, 12 березня 2022 року, він залишив рідне село та став на захист України, служачи у прикордонних військах. Він пройшов службу на кордоні з Білоруссю, в Чернігівській області, а згодом у Донецькій області, де став професійним снайпером.

7 вересня 2023 року, виконуючи бойове завдання поблизу населеного пункту Кліщіївка Бахмутського району, Андрій Околітий загинув.

Коментарі