У школах громади — дев’ять перших класів

Депутати Шполянської міської ради ОТГ затвердили планову мережу шкіл громади на 2018/2019 навчальний рік. Рішення прийняли метою ефективного використання наявних приміщень, оптимізації мережі, економії бюджетних коштів, враховуючи дані первинного обліку дітей шкільного віку в межах територій обслуговування закладів загальної середньої освіти. Про це повідомляє офіційний сайт Шполянської ОТГ.

Очікується, що з 1 вересня 2018 року в 6-ти закладах загальної середньої освіти Шполянської громади функціонуватимуть 98 класів та 2 групи дошкільнят, у яких навчатимуться 1990 учнів та 35 дітей дошкільного віку. У порівнянні з минулим навчальним роком очікувана кількість учнів збільшується на 80 осіб. Заплановано відкриття 9-ти перших класів, з них по 2 класи в міських школах №1,2,3 та по одному класу в міській ЗОШ №5, Кримківському та Скотарівському НВК, у яких зареєстровано заяви від 212 батьків майбутніх першокласників. 

Наприкінці травня 2018 року функціонували 9 дев’ятих класів, натомість прогнозується лише 5 десятих класів у новому навчальному році, що зумовлено збільшенням кількості учнів, які після отримання свідоцтв про базову загальну середню освіту зробили вибір на користь фахової освіти та вступили влітку до коледжів, технікумів, училищ. У зв’язку із цим планується, що освітній процес у трьох десятих класах міської ЗОШ №1, НВК №2,№3 організовуватиметься шляхом поділу класів на групи для вивчення профільних предметів за філологічним, суспільно-гуманітарним, природничо-математичним напрямами профільного навчання. Фактичну мережу класів шкіл, а також груп, секцій, відділень, гуртків закладів дошкільної та позашкільної освіти буде затверджено у вересні 2018 року.

Юрій ГЛАДЕНКО