У Шполі освячено новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці (ФОТО)

Визначна подія відбулась минулої неділі у Шполі. Цього дня митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан освятив новозбудований храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. По завершенні освячення у храмі було звершено першу святкову Божественну літургію.Про цю подію інформує пресслужба шполянського храму Різдва Пресвятої БогородиціУПЦ та Черкаської єпархії Православної Церкви України.

За святковим богослужінням архіпастирю співслужив настоятель парафії ієрей Роман Саломатін, Шполянський благочинний протоієрей Олександр Шпак, а також запрошене духовенство. Молитовно розділили радість свята жителі міста Шпола, а також гості із усієї Шполянщини. Під час богослужіння у святковій проповіді митрополит Іоан розповів вірянам про значення храму у житті християн.

–Ініціатором і найактивнішим будівничим храму був отець Вадим Саломатін. Саме він готував проєкт, добував та вибивав дозволи на будівництво. Було це далеко не просто, оскільки наша церква не визнавалась та утискалась.  І ось у липні 2007 року відбулось урочите закладання символічного каменя за участі митрополита Іоана, – поділився своїми спогадами на сторінці храму парафіянин церкви Олексій Пірогов. – Мені боляче, що на освяченні не було  мого друга Володимира Нанаєва. Він назавжди покинув нас, відійшовши в засвіти. Неоцінену допомогу надавав саме він і вівтар та панікадило (люстра) його та  його майстрів робота. Після його смерті родина гідно продовжила добру справу батька.

 Після смерті отця Вадима була тимчасова розгубленість і сумніви в долі церкви, але завдяки матушці Олені та молодому, енергійному отцю Роману справи пішли на лад, і через 13 років ми маємо нову церкву. Завдяки волі Божій та благодійникам, імена яких я не знаю, храм постав у своїй красі.

По завершенні богослужіння отець Роман та митрополит Іоан висловили слова подяки благодійникам, які брали активну участь у будівництві храму. За вагомий особистий внесок у розбудову Помісної Української Православної Церкви митрополит Іоан, з благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, нагородив орденом святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня ієрея Романа Саломатіна та орденом святої рівноапостольної княгині Ольги – Віту Нечай. Високих церковних нагород також були удостоєні благодійники, які долучилися до будівництва храму.