У Шполі представлено міського голову та новий склад міської ради

ВІДБУЛАСЯ УСТАНОВЧА СЕСІЯ

10 листопада відбулося пленарне засідання сесії Шполянської міської ради, під час якого голова міської виборчої комісії Лілія Фартушна озвучила результати голосування і представила громаді нового міського голову — представника політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» Сергія Володимировича КРАВЧЕНКА.

За новообраного мера міста свої голоси віддали 39,7% шполян, в результаті чого він зі значною перевагою здобув перемогу на місцевих виборах 2015 року.

Після проголошення присяги Сергієм Кравченком, його привітали голова міської виборчої комісії Лілія Фартушна, яка додала особливого ліризму події, зачитавши свій власний вірш-триптих з побажаннями на успішну діяльність новому меру, від громадськості — жителька міста Надія Корольова, яка подарувала йому букет квітів.

Голова міської виборчої комісії також урочисто вручила депутатські посвідчення всім 26 народним обранцям, які 100-відсотково з’явилися на установчу сесію (хотілося б, щоб і надалі явка депутатів на пленарні засідання була такою високою). Ось остаточний список депутатів міської ради VII-го скликання: Михайло Богач, Володимир Горбач, Олег Денисенко, Максим Доценко, Наталія Замотайло, Тетяна Каландирець, Сергій Кепша, Сергій Кисленко, В’ячеслав Кишінько, Наталія Коваль, Петро Комар, Олег Кошовий, Валерій Ласун, Вадим Логвінов, Лідія Маєтна, Сергій Мальчик, Сергій Мельник, Сергій Мошенський, Ігор Мусюра, Анатолій Осадчий, Володимир Пасєка, Тетяна Педченко, Владислав Плосконос, Ігор Постернак, Марія Тищенко та Дмитро Тищенко.

Присягу перед громадою вірно їй служити урочисто зачитав найстарший з депутатів — Валерій Ласун, за яким стоячи повторювали слова присяги всі депутати.

У своєму вітальному виступі Сергій Кравченко подякував виборцям за надану підтримку та довіру і запевнив, що тепер усі його зусилля будуть спрямовані на виконання стратегічного завдання — розбудови Шполи як сучасного європейського міста.

— Я розумію всю відповідальність, яку сьогодні покладено на мене. Лише справами я можу довести, що мої передвиборчі обіцянки — це не порожні слова, а реальні кроки на шляху до розвитку регіону. Під час зустрічей з людьми я відчував їхню підтримку, а побажання, настанови та критику шполян сприймав як інструкцію до дії. Своїм головним завданням на посаді міського голови вважаю захист інтересів шполян, досягнення нового рівня життя, гідного містян, збереження політичної та економічної стабільності, — зазначив очільник Шполи. Він наголосив на важливості реформування у місті комунальної сфери, відкритості влади та закликав депутатський корпус до консолідації зусиль для плідної роботи на благо рідного міста.

— Будь-які проблеми краще вирішувати спільно у співпраці і взаєморозумінні, консолідуючи зусилля. До такої співпраці я закликаю міську раду, депутатів, партійні, громадські організації, нашу молодь, — додав Сергій Володимирович.

У міськвиконкомі відбулися кадрові зміни
Під час роботи пленарного засідання були проведені голосування щодо кадрових призначень. Так, заступником міського голови на пропозицію Сергія Кравченка одноголосно затверджено Віталія Плетіня. Посаду керуючого справами за згоди більшості депутатів зайняв Василь Курінний — юрист за фахом, займався до цього приватним підприємництвом. Деякі депутати поцікавилися у міського голови, де працюватиме надалі Марина Кулішова, яка займала цю посаду, поєднуючи її з обов’язками секретаря міськради. За роки своєї трудової діяльності вона зарекомендувала себе професійним і фаховим посадовцем, тому справді небезпідставними були запитання з цього приводу. Сергій Кравченко запевнив депутатів у тому, що в результаті проведених консультацій з Мариною В’ячеславівною, вирішено, що вона працюватиме у міськвиконкомі на іншій посаді.

Шляхом таємного голосування більшістю голосів обрано секретаря міськради — Олега Федоровича Денисенка, представник ВО «ЧЕРКАЩАНИ», який має вищу освіту, багато років працював інженером на Шполянському елеваторі.

Перші ініціативи нового мера
В ході сесії нового складу депутатів міської ради міський голова Сергій Кравченко оприлюднив свої перші пропозиції, які направили на вивчення та визначення до 1 грудня відділам міськвиконкому на предмет організації їх втілення в життя. Серед них — створення в місті Центру безкоштовної юридичної допомоги, завдяки якому кожен житель районного центру зможе отримати консультацію фахового юриста. Адже сьогодні послуги кваліфікованих спеціалістів коштують недешево і стають практично недосяжними для малозабезпечених громадян. Друга ініціатива — створення в Шполі Волонтерського центру на базі сектору зв’язків із громадськістю та волонтерськими організаціями при міській раді.

— Сьогодні ми повинні показати свою підтримку тим, хто боронить цілісність нашої країни на Сході, тим, хто ризикує власним життям заради нас із вами. Але, на жаль, на одному бойовому духові ворога не перемогти, голими руками його не здолати. Тому такий Центр координуватиме роботу з іншими волонтерськими ор-ганізаціями району й області та спільними зусиллями допомагатиме захисникам України на передовій, — заявив міський голова.

Підготувати відповідні проекти рішень щодо цих питань для розгляду на сесії міський голова доручив регламентній комісії, керуючому справами виконавчого комітету, юристу та начальнику фінансово-господарського відділу.

Сесія залишилася не закритою
Коли настала черга розглянути питання затвердження складів та кількості депкомісій, міський голова оголосив невелику перерву для консультацій з представниками всіх політичних сил, присутніх в раді. Однак, ймовірно, що не дійшовши згоди, вирішили не закривати першу сесію, а продовжити засідання наступного вівторка — 17 листопада.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).