У Шполі створено ще один центр збору допомоги АТО

25 вересня у приміщенні міської ради відбулися збори голів вуличних комітетів, які провів міський голова Віктор Заскалета спільно з головою Народної ради Ігорем Зачепою та головою міського громадського формування народної самооборони «Оберіг» Сергієм Кепшею. Головам вуличних комітетів було доведено інформацію про виділення приміщення для збору допомоги фронту (бокс №15 в гаражах за будівлею Шполянської райдержадміністрації), які проводитимуть активісти вищеназваних громадських організацій та партійного осередку ВО «Свобода». За словами Ігоря Зачепи, Народна рада прагне обєднувати зусилля органів влади, волонтерів, громадських організацій, аби допомогти армії. «Ми тісно співпрацюємо з нещодавно утвореним обласнимєдиним центром допомоги армії, — розповідає пан Ігор. — Наразі до нього увійшли чотири громадські волонтерські організації: «Правий сектор», «БлокПост», «Справедливість», «Об’єднання патріотичних сил». Керівники цих організацій уклали Угоду про співпрацю, яка визначатиме основні засади роботи центру. У нас робота організовується подібним чином. У першу чергу у створеному «Центрі допомоги армії» буде існувати прозорий і чіткий механізм надання допомоги захисникам України, що знаходяться в зоні дії АТО, допомагатимемо нашим воїнам-землякам, які несуть службу не лише в батальйоні «Черкаси», а й інших військових з’єднаннях, у гарячих точках. Центр займатиметься збором продуктів харчування, амуніції та відправкою її на схід нашим землякам-шполянам, а також допомогою дітям, що знаходяться в зоні бойових дій. Звітом про роботу центру слугуватимуть фотозвіти про діяльність, факти передачі купленого спорядження військовим.Багато людей хочуть зробити свій внесок у захист Вітчизни, і завдання Центру зробити так, щоб допомогу отримували ті, кому вона адресована».

Контактні телефони «Центру допомоги армії»:

§   0978011241 (Білецький Василь Михайлович).

§   0981206700 (Лимар Петро Іванович).

§   0674923414 (Кепша Сергій Михайлович).

Міський голова Віктор Заскалета наголосив на тому, що ця пропозиція є виключно добровільною, багато вулиць вже провели такий збір допомоги, жертвувати на армію може кожен у межах своєї волі і можливостей. «Всі ми з вами розуміємо, що в країні — війна, — сказав Віктор Михайлович. — Тому ніхто не заперечить, що потрібно допомагати армії і нашим воїнам. Але це добровільна справа для кожного».

Обговорили і стан використання бюджетних коштів

Міським головою також було оприлюднено бюджетний стан міста — на даний час на рахунках міської скарбниці перебуває близько 8,5 млн. грн., які залишилися неосвоєними з минулого і поточного років у зв’язку з «блокуванням» їх через казначейську службу. Насамперед, кошти тепер розподіляють на об’єкти, де їх можна буде освоїти до кінця року: освітлення 20-ти вулиць (на суму 200 тис. грн., технічну документацію вже виготовлено), ремонти доріг, створення додаткових груп у дитсадках, ремонти покрівель. На рівні депутатських комісій вирішується питання доцільності проведення тендерів на оновлення техніки для комунальних підприємств «Комунальник-сервіс» та «Благоустрій». Учасниками зібрання було порушено ряд важливих питань, які турбують, напевно, кожного: як вплинути на те, щоб кошти, які акумулюються в державному бюджеті і які збирає населення для армії, не розграбовувалися, як зробити прозорим потік зібраних коштів, їх використання за призначенням. «Ми бачимо ці реалії в державі: хто воює, а хто торгує!» — такі думки звучали в ході обговорення. Звернено увагу також і на якість робіт, які проводять підрядники за кошти міського бюджету, — насамперед, під час ремонтів доріг, які згодом часто-густо знову втрачають належний стан. Прозвучала пропозиція розглянути питання на рівні депутатських комісій залучити ще один неординарний ресурс для допомоги армії — виручити кошти за металолом, який залишився від колишнього пам’ятника вождю пролетаріату.    

На зібранні побувала Наталія СТОРЧАК, фото автора