У Шполі відкрили пам’ятник учасникам бойових дій на Сході України

У понеділок 14 жовтня, у День захисника України, українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці у Шполі урочисто відкрили пам’ятний знак учасникам бойових дій на Сході України.

Цілісна композиція уособлює відважного воїна, захисника рідної землі, а тумба прикрашена патріотичними рядками: «Слава героям, що боролися та віддали своє життя за свободу і цілісність України у війні з російським окупантом! Слава Україні!!!»

Продовження на 2 стор.

Місце для цього знака обране неподалік дитячого парку, практично у центрі міста, щоб кожен житель та гість громади завжди пам’ятали завдяки кому ми живемо під мирним небом. Де батьки, відпочиваючи з дітками, легко зможуть пояснити історію своєї країни і розповісти, за що боролися її герої. Тож тепер біля підніжжя знаку завжди будуть живі квіти, а батьки розповідатимуть дітям, якою ціною Україна виборювала свою державність.

На відкриття пам’ятного знаку та вшанування мужності і відваги всіх захисників України зібралися учасники бойових дій ООС/АТО, жителі громади, представники міської і районної влади. Пам’ятний знак освятив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Роман Саломатін. Перед присутніми на мітингу виступили міський голова Сергій Кравченко, в.о. військового комісара Шполянського районного військкомату підполковник Руслан Безшийко, заступник голови районної Спілки ветеранів АТО Олег Слободяник, волонтер, учасник бойових дій АТО/ООС Сергій Коваль, консультант з питань волонтерського руху Сергій Кепша та виконавець скульптури пам’ятного знаку В’ячеслав Федорченко.

Кращих захисників України нагороджено медаллю «За оборону рідної держави».

На завершення урочистостей, присутні на заході учасники бойових дій ООС/АТО Шполянщини підтримали всеукраїнський протест підписання «Формули Штайнмаєра», розгорнувши лозунг «Ні — капітуляції!».

За тих, хто віддав своє життя, відійшовши у безсмертя, шполяни низько схилили голови у хвилині мовчання. Для Шполянщини це дев’ять героїв: Олександр Кондратюк (Шпола)

Олег Ремінний (Шпола)

Василь Пікуєв (Шполи)

Іван Носач (с. Скотареве)

Ярослав Новосільський (с. Скотареве)

Сергій Лифар (с. Матусів)

Олександр Лінчевський (с. Матусів)

Андрій Тихолоз (с. Веселий Кут)

Станіслав Майоренко (с. Антонівка).