У Шполянській бібліотеці згадували в’язнів нацистських концтаборів

У міській бібліотеці Центру куртури та дозвілля у Шполі відбулась історична година "Якщо є на землі пекло...". Тематичний захід для жителів громади провели бібліотекарі, приурочивши його до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів, який відзначають щороку 11 квітня.

Шполянам розповіли, що на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. Під час Другої світової війни в таборах смерті перебувало 18 мільйонів осіб.

До цієї дати в читальній залі підготовлена книжкова виставка "Тих днів у пам’яті не стерти", на якій представлена література, яка викриває злочини нацизму проти людства та вшановує борців антифашистського опору – матеріали та художні твори про сумні події в роки Другої світової війни.

"В цей день вшановуємо подвиг борців антифашистського опору та висловлюємо повагу старшому поколінню, на долю якого випали неймовірні муки і страждання. Слава Україні! Героям Слава!", — зазначають у міській бібліотеці.

Довідково: Щороку 11 квітня за рішенням ООН відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом «Кожному своє». В цей день весь світ вклоняється людям, які пройшли важкий шлях через нацистські табори та віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.

Коментарі