У Шполянській громаді трансформуватимуть мережу закладів освіти

На черговій сесії Шполянської міської ради розглянуть питання щодо трансформації мережі закладів освіти. Відповідний проєкт рішення оприлюднили на офіційному сайті міськради. Відтак, за планом, до 2027 року Шполянський ліцей №3 стане профільним, а в деяких освітніх закладах припинять набір учнів до 10-го класу.

Про це повідомляє "Шполяночка+".

Днями відбулося засідання робочої групи. Там повідомили, що причиною змін є низька народжуваність та низький відсоток відвідувань, через виїзд учнів закордон.

"Законодавчі зміни й сучасні реалії вимагають трансформації мережі закладів загальної середньої освіти (33CO). Варто наголосити, що така ситуація виникла не лише в нашій громаді, а й у багатьох інших в Україні. Головні причини — низька народжуваність, особливо в сільській місцевості, виїзд великої кількості дітей закордон у звʼязку з війною тощо. 5 березня 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив низку змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам і формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, зокрема для стимулювання підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти заплановано не дозволяти фінансувати коштом освітньої субвенції заклади освіти (крім початкових шкіл) з кількістю учнів менш як 45 осіб (з 1 вересня 2025 року) та менш як 60 осіб (з 1 вересня
2026 року). Отже, згідно із вимогами законодавства в нашій громаді до 2027 року триватиме трансформація мережі шкіл", пояснюють в міськраді.

У плані проєкту рішення зазначено, що до 2026 року Шполянський ліцей №1, №2, №5, Васильківський, Водянський, Журавський, Іскренський, Лебединські ліцеї №1 та №2, Лозуватський, Мар'янівський, Товмацький, Топильнянський та Сигнаївський мають припинити набір учнів до 10-х класів.

Їхнім попередником стане Терешівський ліцей, який мають перепрофілювати вже наступного року (2024/2025 н.р.).

На засіданні сесії затвердять план заходів щодо створення профільного ліцею Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади на базі ліцею №3. Крім того, організують підвіз учнів та педагогів до закладів освіти, які пропонуть укрупнити за рахунок реорганізації чи закриття шкіл з малою кількістю дітей або у зв'язку з їх відсутністю. Закупівля шкільного автобусу для академічного профільного ліцею заплановна теж до 2027 року.