У Шполянській міській бібліотеці відбулася інформаційна хвилина до 185-річчя Павла Чубинського

Днями у Шполянській міській бібліотеці КЗ «Центр культури та дозвілля» відбулася інформаційна хвилина на тему «Автор слів Гімну України». Її організували з нагоди 185-річчя Павла Чубинського. У читальній залі також була представлена тематична книжкова виставка.

Про це повідомляє "Шполяночка+" з посиланням на пресслужбу закладу.

Бібліотекарі розповіли присутнім про життєвий та творчий шлях Павла Чубинського, про цікаві факти з життя та творчості поета й етнографа.

"За професією він був юристом. Але юриспруденція не стала основним і єдиним заняттям Павла Платоновича. З юності він захопився вивченням народного побуту, звичаїв, фольклору, почав писати вірші. В 1871 році в Києві вийшла другом збірка його віршів «Сопілка Павлуся». А восени 1862 року він написав вірш «Ще не вмерла Україна» текст якого вперше було опубліковано у львівському журналі «Мета» (1863, № 4). Він став національним гімном українського народу. Знаний композитор свого часу, отець Михайло (Вербицький), захоплений віршем Павла Чубинського написав музику до нього. Й через багато років «Ще не вмерла Україна» став Державним Гімном України", - розповідають у біліотеці.

До 185-річчя поета в читальній залі бібліотеки організована книжкова виставка «Великий народознавець», на якій представлені твори Павла Чубинського, книги та статті про його життя та творчість, Гімн України, нотні видання та ін.

На закінчення заходу бібліотекарі зазначили, що на тлі інших пісень духовно-патріотичного змісту «Ще не вмерла Україна» відрізняється широтою осмислення історичної долі народу, передбаченням його духовного відродження. Особливо знаковим було авторство пісні, адже її створили наддніпрянець і галичанин, що знаменувало соборність українських земель.

Коментарі