У Шполянському відділі Смілянської місцевої прокуратури розповіли як упродовж 2020 року розглядали звернення

Статтею 40 Конституції України закріплено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих  органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Робота з розгляду звернень громадян і юридичних осіб, організація особистого прийому громадян є одним із головних напрямків діяльності органів прокуратури, який спрямований на зміцнення законності й правопорядку, дотримання прав, свобод і законних інтересів громадян. 

Протягом 2020 року до Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури надійшло 191 звернення, з яких вирішено 130 звернень. Прокурорами відділу на особистому прийомі прийнято 28 звернень, – інформує начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури Ольга Плетінь.

У зв’язку із прийняттям Верховною радою України  14.10.2014  Закону України «Про прокуратуру» та внесення  змін до низки законодавчих актів України,  повноваження  органів прокуратури обмежено, в тому числі в частині нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, посадовими і службовими особами. Прокуратура зараз виконує зазначену функцію виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді, за наявності підстав, передбачених нормами матеріального та процесуального законодавства.

Враховуючи зазначене, упродовж 2020 року 60 звернень громадян Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури скеровано для розгляду за належністю до уповноважених органів влади, місцевого самоврядування, державного нагляду та контролю. Водночас прокуратурою надавалися обґрунтовані роз’яснення про можливість звернення громадян за захистом своїх прав до суду та організацій, що надають безоплатну правову допомогу тощо.

Крім цього, слід зазначити, що в умовах дії в державі карантинних обмежень, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), Офісом Генерального прокурора вжито низко організаційних і практичних заходів з метою забезпечення сталого функціонування органів прокуратури, запобігання поширенню коронавірусної хвороби, убезпечення відвідувачів органів прокуратури від загрози зараження цією хворобою.

Так, відповідно до наказів виконувача обов’язків Генерального прокурора від 12.03.2020 № 141, від 13.03.2020 № 147, тимчасово обмежено допуск до адміністративних будівель органів прокуратури та встановлено особливий порядок їх роботи.

Зокрема, на час дії карантину на всій території  України проведення особистого прийому заявників, запитувачів інформації, депутатів усіх рівнів в органах прокуратури призупинено.

Разом з цим, громадяни можуть реалізувати своє конституційне право  на звернення до органів прокуратури із письмовими зверненнями та запитами на публічну інформацію шляхом:

-  направлення письмового звернення,  запиту поштою на адресу:      вул. Національна, 5, м. Шпола, Черкаська обл., 20603;

- поміщення звернення, запиту  до скриньки, яка розміщена в адміністративній будівлі відділу прокуратури;

-  зателефонувавши на телефон «гарячої лінії» за тел.: (04741) 52300;

- подання електронного звернення на електронну адресу Смілянської місцевої прокуратури - smilyanska@chk.gp.gov.ua.