У Сигнаївці люди просять спокою… через дітей

«Шполяночка +» вже неодноразово писала про конфлікт Сигнаївської сільської ради з прийомною матір’ю Світланою Свиридюк, яка утримує в Сигнаївці будинок сімейного типу. Перманентні непорозуміння цих двох сторін постійно переходять в публічну площу, а черговий конфлікт взагалі набув характеристик абсурду, заручниками якого стали маленькі діти. Цього разу «каменем спотикання» стало звернення Світлани Свиридюк щодо облаштування на кутку, де проживає родина, дитячого майданчику для дітей. Справа видається благородною та звернення пані Світлани з невідомих причин вперто ігнорується сільською радою.

— Справа в тім, що на кутку, де проживає наша родина та є й інша сусідська малеча зовсім немає місця де гратися дітям, — розповідає пані Світлана. — Можна, звичайно, водити дітей на майданчик до Сигнаївського НВК, та це далеко і у батьків не завжди є час, аби відводити туди дітей. Тому ми і подумали, що на вигоні біля нашого кутка, де сусіди зазвичай пасуть домашню птицю, можна було б облаштувати хоча б маленький дитячий майданчик. Для цього потрібний лише формальний дозвіл сільської ради. Проте добитись дозволу від сільської ради нам не вдається.

Не знайшовши розуміння у сільраді, Світлана вирішила звернутись із своїм проханням до голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка. І де було подіти подив, коли на своє звернення до РДА отримала чергову відповідь від сільського голови Сергія Ошовського.

У своїй відповіді посадовці знову ж таки вказують пані Світлані на новий сучасний майданчик біля Сигнаївського НВК — мовляв, веди туди своїх дітей, ніхто не забороняє. Проте разом із тим не заперечують, що на території села може бути встановлено і декілька ігрових майданчиків для дітей, якщо на те буде воля жителів вулиць. А жителі вулиці Козацької, які написали відкритого листа Шполянській райдержадміністрації та Шполянській районній раді у кількості 17 осіб, висловилися проти майданчика для дітей на вигоні їхнього кутка. Причиною такої позиції називають… бажання спокою. Отже, виходить, що діти, які граються по подвір’ях, літнім людям не заважають, а от облаштований дитячий майданчик буде створювати їм проблеми?! Саму ж прийомну матір, судячи з їх листа, вони засуджують та не вважають належним її виконання обов’язків прийомної матері.

Однак ще в минулому році, коли «Шполяночка+» оприлюднювала матеріал про інцидент із побиттям Світлани Свиридюк, на її підтримку зібрали не 17, а більше ста підписів жителів села, які вважають навпаки: що жінка віддано піклується про прийомних діток, не має шкідливих звичок, вміло веде домашнє господарство.

Для багатьох сторонніх людей, які не належать до жодної із цих сигнаївських сторін, цілком ймовірно може видатися дивним таке протистояння влади з жінкою, котра взяла на себе важку місію виховувати чужих дітей-сиріт.

Та очевидно, що влада — сільська й районна, використовуючи групу «незадоволених сусідів, котрі прагнуть спокою», дозволу на встановлення гойдалок для діток давати не збирається. Цікаво, кому ж має бути соромно у цій ситації?

Марія ОСИКА