У Тальному для школярів провели екологічний експрес

Для того, щоб ознайомити дітей з світом тварин і рослин, зосередити їх увагу на збереженні природи, показати красу довкілля, бібліотекарка Тальнівської дитячої бібліотеки Інна Цуркан завітала до учнів 2-В класу Тальнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 й організувала для них екологічну гру-подорож «Цікавинки дикої природи». Під час мандрівки екологічними стежинами вона познайомила дітей з цікавинками, розповіла, як потрібно дотримуватися правил поведінки на природі та вносити свою часточку для збереження навколишнього середовища.

Про це інформують Вісті Черкащини, пише "Шполяночка+".

Бібліотекарка, для того щоб зацікавити дітей, спочатку розповіла їм цікаві факти про тварин. Наприклад, відбиток носа у собак унікальний. Довгий хвіст кенгуру використовує для рівноваги. Колібрі — єдині з птахів, які вміють літати назад. Меню коали найсуворіше зі всіх тварин – лише листя евкаліпта. Одну десяту всіх дерев лісу посадили білки, які в ньому водяться. Равлик може відновити втрачене око. Розлючений страус реве не гірше лева. Слони чують воду за п’ять кілометрів. Смуги у тигрів такі ж неповторні, як відбитки пальців у людини. У вусі кішки міститься 32 м’язи.

Потім пані Інна нагадала про "лісовий етикет", та доповнила, що піклуватися потрібно не лише про тварин, але й про навколишнє довкілля.

"Не залишайте в лісі сміття. Не розпалюйте багаття без дорослих. Не розбивайте скляні банки. Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних первоцвітів, бо це порушення закону. Не виривайте рослини з корінням. Не руйнуйте мурашники, тому що мурахи – лісові «санітари». Не руйнуйте пташині гнізда. Не вмикайте музику голосно й не кричіть", розповіла жінка.

Показавши яскраві малюнки, розповівши нові та цікаві факти, бібліотекарка перевірила, наскільки уважними були діти і яка в них пам’ять. Для цього провела вікторину «Таємниці тваринного світу». Результати перевершили всі сподівання: на кожне запитання діти миттєво відповідали. А ще свої знання про природу малюки проявили під час складання пазлів та екологічних ігор.

Коментарі