У Ватутінській громаді відмовили дружині полеглого Захисника в перейменуванні вулиці на його честь

У Ватутінській громаді на Черкащині планують до 27 квітня (коли спливає термін прийняття рішень на місцевому рівні) перейменувати ще 3 вулиці та 2 провулки.

Тож на засіданні топонімічної комісії, що відбулася під головуванням секретаря міської ради Алли Чорнобай, на повістку денну було винесене питання щодо перейменування вулиць Воїнів Інтернаціоналістів, Пролетарської, Жовтневої та провулку Червоний (місто Ватутіне), а також провулку Колгоспний (село Чичиркозівка), які за висновком Українського інституту національної пам’яті рекомендовані до перейменування.

«Обговорення було жвавим. Щодо назв вулиць Воїнів Інтернаціоналістів і Жовтневої міста Ватутіне та провулку Колгоспний села Чичиркозівка комісією було вирішено врахувати думку їх мешканців.

При обговоренні перейменування вулиці Пролетарська вирішено з цього питання зустрітись з її жителями та вивчити їх думку», – поінформували у міськраді та зауважили, що остаточне рішення щодо перейменування означених вулиць буде приймати міський голова.

Зауважимо, дружина загиблого Захисника Сергія Асєйкіна Марина звернулась у письмовій формі, щоб вулицю Воїнів Інтернаціоналістів перейменували на честь її чоловіка, на що, зі слів родичів, отримала відмову, бо не надала необхідний пакет документів.

Ця ситуація викликала обурення у багатьох містян. Судячи з голосування, проведеного у фейсбук-спільноті «Місто змін», 87 % (на момент із 106) опитаних підтримують перейменування вулиці на честь полеглого Героя. Люди обурені ставленням чиновників до дружини загиблого Захисника.

«Перед загиблими Героями ми в неоплатному боргу і тому, якщо документи не всі зібрані, то хутко піднялись і допомогли жінці загиблого Героя їх дооформити. Ви за це зарплату і премії отримали. Тому виконуйте свої обов’язки швидко і чітко», – нагадує посадовцям про їх обов’язки місцева мешканка Раїса Шейко.

Не стримують емоцій і окремі депутати. Так міський депутат Олег Ступник зауважує: «Дружина віддала саме дорожче – це свого чоловіка і батька дітей! Працівники виконавчого комітету (архітектор) іще кажуть, що вона щось не додала?! Це вони повинні все зробити, а дружина повинна тільки поставити свій підпис. Якщо не буде названа вулиця на честь Сергія Асєйкіна, я їм цього не вибачу!»

Нагадаємо, Сергій Асєйкін – Герой, Захисник, Волонтер, батько трьох дітей, з перших днів повномасштабної війни добровільно став на захист нашої держави, загинув 6 лютого 2023 року, нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Джерело інформації: видання "Вісті Черкащини"

Коментарі