Учень Сигнаївського НВК став «Найкращим помічником фермера»

Молоді таланти

   6-го травня у Київському палаці спорту пройшов ІХ Всеукраїнський фестиваль робототехніки Robotica 2017. Про це повідомив у ФБ начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський.

    - З усієї України до столиці з’їхалось понад 300 команд, а це майже 2000 дітей. Всю величезну арену Палацу спорту заповнили діти та роботи, які демонстрували майстерність керування дивом інженерії. До участі в змаганнях долучилися команди Черкаської гімназії № 9 ім. О.М. Луценка, Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка, Сигнаївського та Коробівського НВК, Гельмязівської ЗОШ, - йдеться у пості Валерія Вікторовича.

    Привітати дітей та їхніх тренерів завітала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Програма фестивалю включала конкурс конструкцій із LEGO, архітектурний конкурс «Столиці світу», World Robot Olympiad, змагання роботів зі слалому та сумо, безліч ігрових та розвивальних локацій із робототехніки та легоконструювання.

    У конкурсі LEGO-творчості учень Сигнаївського НВК В’ячеслав Кирилюк здобув третє місце та нагороджений дипломом «Найкращий помічник фермера» та цінним подарунком.

   Як розповіли у відділі освіти, сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації, команда Сигнаївського НВК у складі 5 учнів уже втретє за останній рік брала участь у змаганнях з LEGO.

    Цього разу юним конструкторам також підкорився успіх — результат наполегливої підготовки. У конкурсі LEGO-творчості, в якому змагалися двоє наймолодших школярів В’ячеслав Кирилюк  (4 клас) та Владислав Дубовий (2 клас) серед 75 учасників, діти здобули свою першу перемогу: В’ячеслав здобув третє місце у десятці лідерів і нагороджений дипломом «Найкращий помічник фермера» та цінним подарунком, а Владислав  відповідно четверте місце і нагороджений дипломом «Надзвичайна будівельна машина».

    Більш досвідчені  старшокласники–десятикласник Олесь Мартинюк та учень 8 класу Віталій Викиданець змагалися у категорії «Сумо. Керовані роботи» та ввійшли  в десятку та двадцятку лідерів змагань серед близько 90 учасників. А учень 10 класу Дмитро  Шульга вже втретє відвідав столицю України. Презентуючи свої роботи  і беручи участь у перегонах слалом, став шостим у десятці лідерів, проїхавши без відхилень звивисту трасу за 70 секунд, покращивши свій попередній результат удвічі.

    Всі учасники фестивалю Robotica 2017 нагороджені грамотами та пам’ятними подарунками від компанії LEGO. Ставши частиною унікальної події, де на тисячі квадратних метрів інтерактиву, роботів  і технічних винаходів панували дитячі змагання з недитячими емоціями та справжніми Lego-роботами серії Lego Education, сигнаївські школярі та їх наставники вкотре  довели, що міцні знання, сила духу, сила волі завжди здійснять заповітні мрії.

Ганна ШВЕЦЬ